Mariko Vaara on antanut ylläpidon jonkun edustajan jonkin aikaisemman kirjoituksen mukaan itsensä uskoa, että ylläpito itse ei aloituksia ainakaan runoilemaan joutaisi. Nostoja sen sijaan Suomi24:n käyttäjien aloituksista tekisi.
Mariko Vaarahan tosin on tullut todenneeksi Suomi24:n ylläpidon ja moderaattorit yhtä lailla Suomi24:n käyttäjiksi kuin Mariko Vaarankin.
Eipä ole ehtinyt kulua kuin pieni hujaus, kun ylläpito eräässä aikaisemmassa topikissaan oli kirjoitellut, että työssään pitäisi voida viihtyä tai jotain.
Tänään ylläpito yrittää saada kansaa keskustelemaan = kiistelemään siitä, voiko vallattomalla olla valtaa. Tai tyytynyt toteamaan suorastaan otsikonlakonisesti: Valtaa vallattomalla. Ilman kysymysmerkkiä.
Ristiriidassa lakonisen toteamuksen kanssa on kuitenkin ylläpidon topikkiinsa liittämä tummahiuksisen kauniin naisen kuva. Ai miksikö? Juuri siksi.
Mariko Vaaran ei tarvitse kuitenkaan itse aloituksen kysymykseen Mikä tämmöinen ihmistyyppi on? jäädä kauaksikaan aikaa miettimään oikeaa kehitysideavastausta, sillä Suomi24:n millä tahansa aihesivulla mihin tahansa kysymykseen oikea vastaus on Mariko Vaaran mielestä Pauli Aalto-Setälä.
Varsinkin nyt, kun Jarno Alastalo, jonka sukunimen enteydestä Mariko Vaara ei vielä tässä vaiheessa tohdi ääneen ajatella niin mitään, on jo mennyt. Ja nimitelty Suomi24:ssäkin on ketä miksikin, ihan joka lähtöön.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11784477
YLLÄPIDOLLA ON HELPPOA?
5
563
Vastaukset
- Mariko Vaara
Korvaamaton, kirjailijaksi aikova mustapartainen Jarnomme näkyisi olleen verkon vertaistuesta paikanhaussa? Kellään tietoa, minkämoinen yritys?
https://twitter.com/SocialJarno
Jarno Alastalo @SocialJarno 8 h
@kutrinet Ei voi korvata ei. Mutta joillekin verkko on tärkeä vertaistuen paikka, jota ei muuten saa.- Mariko Vaara
Edes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Sen lisäksi hän on äitynyt lausumahan seuraavasti - tämä socialjarno::)
Jarno Alastalo @SocialJarno 18 h
Kuka on The hahmo #suomisome:ssa? Ei somesta somessa puhuva, vaan intohimoinen asian tai itsensä puolustaja...
Vain se district näkyisi enää puuttuvan?
https://twitter.com/SocialJarno - Mariko Vaara
Mariko Vaara kirjoitti:
Edes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Sen lisäksi hän on äitynyt lausumahan seuraavasti - tämä socialjarno::)
Jarno Alastalo @SocialJarno 18 h
Kuka on The hahmo #suomisome:ssa? Ei somesta somessa puhuva, vaan intohimoinen asian tai itsensä puolustaja...
Vain se district näkyisi enää puuttuvan?
https://twitter.com/SocialJarnoEdes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Po. tietenkin olla: Edes mennyttä Jarnoakin jne..
- jhjhjhhgchgc
Mitä sinä oikein höpiset? Onko lääkkeet ottamatta?
- Mariko Vaara
Oi, sinä yötä valvova!
Nyt sinä sait kysymyksinesi Mariko Vaaran pohtimaan, voiko tämän suuren virtuaalimaailmankaikkeuden alla sittenkin olla olemassa joku Mariko Vaaraa mielikuvituksettomampi, joku vielä yksinkertaisempi kuin Mariko Vaara?
Mennäänkö heti naamiaisiin? Ja tehdään yhdessä maailman onnellisimmat lapset.
Sinä valvoisit tuolla tapaa virtiaalimaailmassa yöt, ja Mariko Vaara pysyisi vaivattomasti valveilla päivät kirjoittelemassa vaikkapa Suomi24:n ylläpidon riemuksi aiheesta kuin aiheesta mitä sattuu.
Eikä meidän tarvitsisi ikinä erota - ainakaan yleensä samoja virsiä toisilleen veisaavista joukoista.
Eikö se olisikin hieno tulevaisuudenkuva meidänkin lapsistamme?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.
Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii284609Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie1283972Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta333707Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut1462699Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten862573Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom132451Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole272429Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin652297Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt531957Abdullah iski Citycenterin vessassa
Miksi näitä juttuja pitää lukea lähes päivittäin? https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011913632.html1441766