Mariko Vaara on antanut ylläpidon jonkun edustajan jonkin aikaisemman kirjoituksen mukaan itsensä uskoa, että ylläpito itse ei aloituksia ainakaan runoilemaan joutaisi. Nostoja sen sijaan Suomi24:n käyttäjien aloituksista tekisi.
Mariko Vaarahan tosin on tullut todenneeksi Suomi24:n ylläpidon ja moderaattorit yhtä lailla Suomi24:n käyttäjiksi kuin Mariko Vaarankin.
Eipä ole ehtinyt kulua kuin pieni hujaus, kun ylläpito eräässä aikaisemmassa topikissaan oli kirjoitellut, että työssään pitäisi voida viihtyä tai jotain.
Tänään ylläpito yrittää saada kansaa keskustelemaan = kiistelemään siitä, voiko vallattomalla olla valtaa. Tai tyytynyt toteamaan suorastaan otsikonlakonisesti: Valtaa vallattomalla. Ilman kysymysmerkkiä.
Ristiriidassa lakonisen toteamuksen kanssa on kuitenkin ylläpidon topikkiinsa liittämä tummahiuksisen kauniin naisen kuva. Ai miksikö? Juuri siksi.
Mariko Vaaran ei tarvitse kuitenkaan itse aloituksen kysymykseen Mikä tämmöinen ihmistyyppi on? jäädä kauaksikaan aikaa miettimään oikeaa kehitysideavastausta, sillä Suomi24:n millä tahansa aihesivulla mihin tahansa kysymykseen oikea vastaus on Mariko Vaaran mielestä Pauli Aalto-Setälä.
Varsinkin nyt, kun Jarno Alastalo, jonka sukunimen enteydestä Mariko Vaara ei vielä tässä vaiheessa tohdi ääneen ajatella niin mitään, on jo mennyt. Ja nimitelty Suomi24:ssäkin on ketä miksikin, ihan joka lähtöön.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11784477
YLLÄPIDOLLA ON HELPPOA?
5
545
Vastaukset
- Mariko Vaara
Korvaamaton, kirjailijaksi aikova mustapartainen Jarnomme näkyisi olleen verkon vertaistuesta paikanhaussa? Kellään tietoa, minkämoinen yritys?
https://twitter.com/SocialJarno
Jarno Alastalo @SocialJarno 8 h
@kutrinet Ei voi korvata ei. Mutta joillekin verkko on tärkeä vertaistuen paikka, jota ei muuten saa.- Mariko Vaara
Edes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Sen lisäksi hän on äitynyt lausumahan seuraavasti - tämä socialjarno::)
Jarno Alastalo @SocialJarno 18 h
Kuka on The hahmo #suomisome:ssa? Ei somesta somessa puhuva, vaan intohimoinen asian tai itsensä puolustaja...
Vain se district näkyisi enää puuttuvan?
https://twitter.com/SocialJarno - Mariko Vaara
Mariko Vaara kirjoitti:
Edes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Sen lisäksi hän on äitynyt lausumahan seuraavasti - tämä socialjarno::)
Jarno Alastalo @SocialJarno 18 h
Kuka on The hahmo #suomisome:ssa? Ei somesta somessa puhuva, vaan intohimoinen asian tai itsensä puolustaja...
Vain se district näkyisi enää puuttuvan?
https://twitter.com/SocialJarnoEdes mennyttä Jarnokin on ilmoituksensa mukaan leikityttänyt.
Po. tietenkin olla: Edes mennyttä Jarnoakin jne..
- jhjhjhhgchgc
Mitä sinä oikein höpiset? Onko lääkkeet ottamatta?
- Mariko Vaara
Oi, sinä yötä valvova!
Nyt sinä sait kysymyksinesi Mariko Vaaran pohtimaan, voiko tämän suuren virtuaalimaailmankaikkeuden alla sittenkin olla olemassa joku Mariko Vaaraa mielikuvituksettomampi, joku vielä yksinkertaisempi kuin Mariko Vaara?
Mennäänkö heti naamiaisiin? Ja tehdään yhdessä maailman onnellisimmat lapset.
Sinä valvoisit tuolla tapaa virtiaalimaailmassa yöt, ja Mariko Vaara pysyisi vaivattomasti valveilla päivät kirjoittelemassa vaikkapa Suomi24:n ylläpidon riemuksi aiheesta kuin aiheesta mitä sattuu.
Eikä meidän tarvitsisi ikinä erota - ainakaan yleensä samoja virsiä toisilleen veisaavista joukoista.
Eikö se olisikin hieno tulevaisuudenkuva meidänkin lapsistamme?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1385828
Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3972632- 1362584
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv102100- 141660
- 711249
Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä41094Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍101072- 52948
- 83878