Pystynkö mistään selvittämään meillä käyneen ensihoitajan/sairaanhoitajan nimen? Ei tullut siinä tilanteessa mieleen kun ambulanssin henkilökunta meillä oli, vasta jälkeen päin tuli tämä mieleen.. Paperissa, jonka jättivät, oli vain heidän henkilönumeronsa, ei nimeä.
Ensihoitaja
Nimi jäi
7266
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ota yhteyttä heidän esimieheensä. Sitä kautta kiitokset menevät perille. Ilman, että saat nimiä tietoosi.
Siinä paperissa voi olla joku puhelinnumero tai sitten saat tiedon esimiehestä tai parempia neuvoja soittamalla Jyväskylä-neuvontaan (014) 266 0112, ma-pe 9.00-16.00.
Joku asioista paremmin perillä oleva (esim. täällä työssä oleva ensihoitaja) voi neuvoa sinua vielä hienommin.
Kiitos tästä paljon! :)
Herää kysymys minkä takia sinun pitäisi saada nimi tietoon. Mitkä ne numerot siinä lapussa olivat?
Ei kai se sulle kuulu mitenkään?
Sillä tavalla ehkä kuuluu, että olen töissä ambulanssissa Jyväskylässä ja mikäli tietäisin mistä on kysymys niin voisin kenties vinkata asian osaiselle tästä keskustelusta.
No, ei sitä täällä kerrota kuitenkaan. Salassapitovelvollisuus on teilläkin, joten kertooko työkaverisi olleensa jossakin paikassa hoitamassa jotakin keikkaa ja muita yksityiskohtia siitä?
Haha juu, siis paperissa olivat henkilöiden numerot siinä kohdalla mihin nimet olisivat tulleet.. Ilmeisesti esimies tms siis noista numeroista kuitenkin tietää ketkä ovat kyseessä? Ja ei, en rupea antamaan mitään yksityiskohtasempia tietoja kenestäkään tänne :)