Meitä on lähdössä kaksi rauhaa rakastavaa matkalaista kyseiseen hotelliin. Onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä hotellista tai rannasta?
Pullman Phuket Arcadia Naithon Beach
12
557
Vastaukset
- xxii
Taitaa olla senverran uusi kohde,että ei monellakaan kokemusta. Kerro ihmeessä oma mielipiteesi, lähdemme joulukuussa ko hotelliin.
- jlkjöljkl
Sama täällä, joulukuussa matkaamme sinne:)
- ei ole uusi
Kun TripAdvisor sivuilla lähes 600 arvostelua hotellista niin luulisi riittävän. Vaatii vain englanninkielentaitoa, mutta sitähän meillä kaikilla Suomalaisilla on kiitos hyvän koululaitoksen.
http://www.tripadvisor.co.uk/WidgetEmbed-cdspropertydetail?locationId=3217202&lang=en_UK&partnerId=454CA0C4675A4009996F7E56B9E85C79&isTA=true&format=html&display=true - do u understand
ei ole uusi kirjoitti:
Kun TripAdvisor sivuilla lähes 600 arvostelua hotellista niin luulisi riittävän. Vaatii vain englanninkielentaitoa, mutta sitähän meillä kaikilla Suomalaisilla on kiitos hyvän koululaitoksen.
http://www.tripadvisor.co.uk/WidgetEmbed-cdspropertydetail?locationId=3217202&lang=en_UK&partnerId=454CA0C4675A4009996F7E56B9E85C79&isTA=true&format=html&display=trueJep jep , oppisivat vielä vain internetin käytön ja googlen. Sieltä löytyy paljon hotelli arvosteluja joita voi tutkistella sieltä myös näkee minkä maalaiset arvosteluja kirjoittaa voi hieman päätellä siitäkin paljon. Vaihtamalla koneen kieliasetukset englaniksi avutuu aivan uusi maailma.
- Sani8
Joko löytyisi kokemuksia käyneiltä? Onko todellakin meluisat huoneet niin kuin väittäävät?
- sidewind
Riippuu millaisen naapurin saat. Jos minä asustan samaan aikaan naapurissasi niin taatusti et nuku vaan kuulet thaityttöjen hekumallista ääntelyä kun he orgasmeja saavat, joinakin öinä voi olla kolmekin tyttöä samaan aikaan.
- Thailover69
Onko hotellissa lakanamaksua ja kuinka monta seuralaista voi tuoda mukanaan? Miten hotelli suhtautuu leidareihin? Lakanamaksullahan saa myös seuralaiset nauttia hotellin altaista jne.
- omatoiminen
Kun olet varannut hotellihuoneen kahdelle hengelle niin ylimääräisiä laskuja ei ole. Jos olet varannut matkatoimiston kautta ja maksanut nk vajaakäyttömaksun joudut vielä maksamaan lisämaksun vieraastasi hotellin receptionissa jos heillä se käytäntö on.
Suomalaisten matkatoimistojen lisämaksu yksinmatkaavilta on käsittämätöntä. Maksaahan hotellihuone saman verran asuu siinä yksi tai kaksi henkilöä kuin muita varaustapoja käyttää kuten suoraan hotellin varaus sivuilta. Ilmoittaa vain 2 henkeä niin aamiaiset ym kuuluu mukaan. Huoneita ei hotellit laskuta henkilöämäärän mukaan, paitsi lisävuoteesta.
Jos nyt käy niin että lisämaksu (nk lakanamaksu) on siitä kannattaa keskustella receptionissa jo ennenkuin ketään hotelliin vie. - kokenut reissaaja.
omatoiminen kirjoitti:
Kun olet varannut hotellihuoneen kahdelle hengelle niin ylimääräisiä laskuja ei ole. Jos olet varannut matkatoimiston kautta ja maksanut nk vajaakäyttömaksun joudut vielä maksamaan lisämaksun vieraastasi hotellin receptionissa jos heillä se käytäntö on.
Suomalaisten matkatoimistojen lisämaksu yksinmatkaavilta on käsittämätöntä. Maksaahan hotellihuone saman verran asuu siinä yksi tai kaksi henkilöä kuin muita varaustapoja käyttää kuten suoraan hotellin varaus sivuilta. Ilmoittaa vain 2 henkeä niin aamiaiset ym kuuluu mukaan. Huoneita ei hotellit laskuta henkilöämäärän mukaan, paitsi lisävuoteesta.
Jos nyt käy niin että lisämaksu (nk lakanamaksu) on siitä kannattaa keskustella receptionissa jo ennenkuin ketään hotelliin vie.Eihän kukaan yksinmatkustava suomalaisia matkatoimistoja enään käytä. Hintojen takia, ja hotellit yleensä kaukana kaikesta. Hyviä siistejä hotellihuoneita löytyy 30€/vrk uima-altaalla, ilmastoinnilla, aamiaisella, parvekkeella,rannan läheisyydestä jo tuohon hintaan useita.
- Gxgxgx
Tyylikäs , upea hotelli, jossa palvelu kohdallaan. Tosin bungaloweista ei kokemusta,kun asuimme päärakennuksessa. Hyvä valinta!
- Panttimaksu
Hotellin tiedoissa lukee että n.60€/yö/hotellihuone panttimaksua? Käteisellä tai kortilla.
Ekaa kertaa tälläinen tulee vastaan, pitääkö paikkaansa? - Aurinko567890
Kohta mennään
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie913202Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta23122Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää492335Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten732279Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut802208Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1392068Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa
ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt271832HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a364051811Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1131742Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin401585