mitä hyviä konsteja on kostaa p askalle vuokralaiselle? vuokrat saamatta, asunto paskainen. käräjiltä haen rahoja, mutta tuskin koskaan mitään tulee. ei pahoinpitelyä eikä muutakaan laitonta, mutta jotain että saan hyvityksen.
Vuokralaisen koulutus
3
247
Vastaukset
- Vpäähän vilpillisell
Joku pikku velka kannattaa jättää "muhimaan" , kunhan pitää lain määräämällä tavalla hengissä.
Kun velkaa pitää hengissä, tekemällä perintäyrityksiä, säilyy se loputtomiin.
Loppupeleissä velallisella on se maksamisen velvoite.
Kun on kulunut riittävästi aikaa, asia alkaa olla unholassa, toimittaa sen velan korkoineen raastuvan kautta ulosottoon.
Tässä suunitelma kalliiseen muikkariin kaukana tulevaisuudessa, Sattuu kyllä ex'vuokralaista pahasti hermoon, jos vaikka olisi saanutkin asiansa järjestykseen 10-20 vuoden aikana................
Nyt jäävän summan ei tarvitse olla kuin vaikka 5€, sitäkirpasevampi mitä pienemmällä summalla aloittaa.- laki on muuttunut
Tarkistappa tietos. Kesäkuusta alkaen velallinen on voinut katkaista perinnän kirjallisella pyynnöllä, jolloin velkojan joko täytyy siirtää perintä ulosottoon tai jos päättää jatkaa perintää, ei saa enää lisätä mitään kuluja.
Vituttaako :)
- Kas tällä tavalla
Jos nuo vuokrarästit menee ulosottoon, niin niitä kannattaa periä aina just ennen veronpalautusten maksua. Ulosotto ulosmittaa veronpalautuksista vaikka kaiken, jos niitä vaan on tulossa. Mahtaa siinä vuokralaista watuttaa, kun luulee saavansa veronpalautuksia jouluksi ja kappas, ulosotto laittaakin kirjeen, että palautus ulosmitataan, that's it :D :D :D Tuo kun toistuu joka joulukuu, kunnes vuokrarästit on kuitattu, niin luulis paskan vuokralaisen muistavan jatkossa..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2091628Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1401394- 541133
- 721005
- 541005
- 106922
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva52903Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82830
- 31764