Nainen vailla työtä!

työtekijäänsäkiittää

Terve!

Eli tässä kirjoittelee 25 vuotias palveluvastaava, joka huonon tuurin vuoksi tuntuu jatkuvasti pettymään työpaikkoihinsa perä jälkeen. Milloin on YT-neuvotteluja, milloin päättyy määräaikaisuus jne.

Asun alueella, jossa työtä ei kovin ole tarjolla. Elämäntilanteen vuoksi en kuitenkaan pysty muuttamaan esim. pääkaupunkiseudulle vakityötä hakemaan. Keikat kyllä luonnistuvat, joten työ sinänsä voi hetkellisesti sijaitakin kotipaikkani ulkopuolella.

Työhaastatteluissa olen käynyt, ja olenkin ollut kovin pidetty ja varteenotettava työntekijä -kuitenkin paikkaa saamatta. Palautteena on tullut useasti, että löydän varmasti ammattitaitoani vastaavan työn vielä, sillä turhaan näissä pesteissä aikaasi tuhlaat. MITÄ??! EIkö ravintola-alalle enää haluta ammattilaisia, vai onko kaikillä säästölinjat niiden suhteen? En ole koskaan vaatinut Tessiä isompaa palkkaa.

Olen myös myynnillisesti supliikki persoona. Olen itsevarma, jonka vuoksi pystyn kyllä myymään lähestulkoon mitä vain ja sen vuoksi olen myös toiminut myynnin parissa aina tarjousten tullessa kohdalle.

Kouluttaudun myös mielelläni, mikäli tuleva työnantajani sitä ehdottaa. Olen optimisti ja avoin eri mahdollisuuksille. Uskon vakaasti, että löydän vielä paikkani työelämässä. Sisäistän nopeasti uudet asiat ja annan täyden panoksen kaikelle, mitä teen.

Käytännössä voit tarjota minulle mitä tahansa työtä, mikä pitää sisällään asiakaspalvelua, myyntiä tai oikeastaan mitä tahansa työtä, jota sinulla mahtollisesti olisi tarjolla. Yhdessä keskusteltuamme voimme päättää, olenko sinulle oikea persoona.

Ulkonäöllisesti olen viehättävä, ehkä se on ollut yksi seikka mikä epäilyttää monia työnantajia. En tiedä miksi, mutta olen kuullut monen vastaavassa tilanteessa olevan naisen myös kertovan samaa. Haluankin painottaa, että ulkokuoreni alla on oikeasti fiksu ja älykäs nainen, jonka ÄO on oikeasti normaalia korkeampi. Älkää tuomitko ihmistä ulkonäon perusteella - minäkään en tee niin.

-Minulla ei ole lävistyksiä, eikä tatuointeja.
-Minulla on neutraalin väriset hiukset ja tyyliltäni edustan klassisen tyylikästä pukeutumista.
-Omistan B-ajokortin
-Ei rikosrekisteriä
-Alkoholi&hygieniapassi sekä anniskelupätevyys
-Koulutettu Nuori-Suomi -ohjaaja (Olen myös ollut lasten kanssa paljon tekemisissä)
-Hyvä kielitaito (Sulava englanti 3 muuta kieltä, äidinkieli Suomi)

Tässä pähkinänkuori itsestäni ja ajatuksistani. Laita alla olevaan sähköpostiini viestiä tarjolla olevista työmahdollisuuksista tai vinkeistä, joita sinulla on takataskussa.
Voit myös ilmiantaa minut pontentiaalisena työntekijänä Yritykselle/yksityishenkilölle, joka mahdollisesti hyötyisi avustani. Kiitän siitä etukäteen - KIITOS!
Olen tosissani, olethan sinäkin. Jatketaan keskustelua sähköpostitse. Yksityisyyteni säilyttämisen vuoksi annan henkilötietoni vasta kahden keskeisessä keskustelussa.

Hyvää syksyn jatkoa!

[email protected]

1

349

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tähh

      Voi olla vaikea kenenkään ottaa sinuun yhteyttä, kun et kerro missä asut. Suljit pois pääkaupunkiseudun mutta koko muu Suomi on vielä avoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      83
      3348
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2797
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2336
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2298
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2231
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2216
    7. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2027
    8. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2023
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1944
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      105
      1855
    Aihe