Nainen vailla työtä!

työtekijäänsäkiittää

Terve!

Eli tässä kirjoittelee 25 vuotias palveluvastaava, joka huonon tuurin vuoksi tuntuu jatkuvasti pettymään työpaikkoihinsa perä jälkeen. Milloin on YT-neuvotteluja, milloin päättyy määräaikaisuus jne.

Asun alueella, jossa työtä ei kovin ole tarjolla. Elämäntilanteen vuoksi en kuitenkaan pysty muuttamaan esim. pääkaupunkiseudulle vakityötä hakemaan. Keikat kyllä luonnistuvat, joten työ sinänsä voi hetkellisesti sijaitakin kotipaikkani ulkopuolella.

Työhaastatteluissa olen käynyt, ja olenkin ollut kovin pidetty ja varteenotettava työntekijä -kuitenkin paikkaa saamatta. Palautteena on tullut useasti, että löydän varmasti ammattitaitoani vastaavan työn vielä, sillä turhaan näissä pesteissä aikaasi tuhlaat. MITÄ??! EIkö ravintola-alalle enää haluta ammattilaisia, vai onko kaikillä säästölinjat niiden suhteen? En ole koskaan vaatinut Tessiä isompaa palkkaa.

Olen myös myynnillisesti supliikki persoona. Olen itsevarma, jonka vuoksi pystyn kyllä myymään lähestulkoon mitä vain ja sen vuoksi olen myös toiminut myynnin parissa aina tarjousten tullessa kohdalle.

Kouluttaudun myös mielelläni, mikäli tuleva työnantajani sitä ehdottaa. Olen optimisti ja avoin eri mahdollisuuksille. Uskon vakaasti, että löydän vielä paikkani työelämässä. Sisäistän nopeasti uudet asiat ja annan täyden panoksen kaikelle, mitä teen.

Käytännössä voit tarjota minulle mitä tahansa työtä, mikä pitää sisällään asiakaspalvelua, myyntiä tai oikeastaan mitä tahansa työtä, jota sinulla mahtollisesti olisi tarjolla. Yhdessä keskusteltuamme voimme päättää, olenko sinulle oikea persoona.

Ulkonäöllisesti olen viehättävä, ehkä se on ollut yksi seikka mikä epäilyttää monia työnantajia. En tiedä miksi, mutta olen kuullut monen vastaavassa tilanteessa olevan naisen myös kertovan samaa. Haluankin painottaa, että ulkokuoreni alla on oikeasti fiksu ja älykäs nainen, jonka ÄO on oikeasti normaalia korkeampi. Älkää tuomitko ihmistä ulkonäon perusteella - minäkään en tee niin.

-Minulla ei ole lävistyksiä, eikä tatuointeja.
-Minulla on neutraalin väriset hiukset ja tyyliltäni edustan klassisen tyylikästä pukeutumista.
-Omistan B-ajokortin
-Ei rikosrekisteriä
-Alkoholi&hygieniapassi sekä anniskelupätevyys
-Koulutettu Nuori-Suomi -ohjaaja (Olen myös ollut lasten kanssa paljon tekemisissä)
-Hyvä kielitaito (Sulava englanti 3 muuta kieltä, äidinkieli Suomi)

Tässä pähkinänkuori itsestäni ja ajatuksistani. Laita alla olevaan sähköpostiini viestiä tarjolla olevista työmahdollisuuksista tai vinkeistä, joita sinulla on takataskussa.
Voit myös ilmiantaa minut pontentiaalisena työntekijänä Yritykselle/yksityishenkilölle, joka mahdollisesti hyötyisi avustani. Kiitän siitä etukäteen - KIITOS!
Olen tosissani, olethan sinäkin. Jatketaan keskustelua sähköpostitse. Yksityisyyteni säilyttämisen vuoksi annan henkilötietoni vasta kahden keskeisessä keskustelussa.

Hyvää syksyn jatkoa!

[email protected]

1

415

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tähh

      Voi olla vaikea kenenkään ottaa sinuun yhteyttä, kun et kerro missä asut. Suljit pois pääkaupunkiseudun mutta koko muu Suomi on vielä avoin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      52
      1266
    2. Moottoripyöräonnettomuus

      Mopomiitissä tapahtunut onnettomuus ja uutisointi. Ajoradan ylityksen vaarallisuudesta ei mitään uutisointia. Ei myöskää
      Alajärvi
      86
      976
    3. haluatko lopettaa

      ihan lopullisesti
      Ikävä
      164
      907
    4. Jos oikeasti haluat mies

      Tiedät mitä on tehtävä. Luotan, että etenet jos haluat. En voi tehdä enää mitään kun ei ole numeroasi.
      Ikävä
      105
      854
    5. Uusi ruokapaikka

      Tuleeko Haapavedelle uusi lounaspaikka ,haetaan kokkia? Uusi firma kyseessä
      Haapavesi
      30
      833
    6. Kerro minulle totuus

      Minä haluan kuulla sen nyt. Kenen kanssa sinä olet nykyisin, ja miksi jätit minut? 🐒
      Ikävä
      201
      762
    7. Hautakivien massapoisto aloitettu Härkökankaan vanhalla hautausmaalla kaikessa hiljaisuudessa!

      Suomussalmen seurakunnan kirkkoneuvosto on tehnyt historiansa surullisimman päätöksen hautojen haltuunotosta ja raivauks
      Suomussalmi
      44
      718
    8. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      24
      709
    9. Miten sinä voit?

      Kysytkö kukaan sitä sinulta? Olen huomannut, että jos kohtaa empaattisen ihmisen ja hän kysyy noin, saattaa padot murtua
      Ikävä
      93
      707
    10. voi luoja kun uskaltaisin

      laittaa viestiä sinulle...
      Ikävä
      25
      657
    11. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      122
      645
    12. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      61
      602
    13. VILLISIKALAUMA TULOSSA IISALMEEN

      Yle: Poliisi varoittaa Iisalmen keskustaa lähestyvästä villisika­laumasta Poliisi on pyytänyt Pohjois-Savossa Iisalmessa
      Iisalmi
      43
      596
    14. Useita poliisiautoja kunnantalolla

      Maijojen kyydissä tuttuja naamoja ja nyt kannetaan arkistolaatikoita autoihin. Nyt se on alkanut. Pidätykset.
      Ähtäri
      12
      575
    15. Jos näkisimme vielä joskus

      ... mihin veisit miut treffeille? 😊
      Ikävä
      83
      528
    16. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      78
      520
    17. 39
      495
    18. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      124
      490
    19. sinulle....

      Olen ymmärtänyt, ettei minua haluta enää takaisin. Mitään pahaa en koskaan halunnut sinulle. Ikävä että kuvittelit niin.
      Ikävä
      75
      487
    20. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      487
    Aihe