Hitaat

Opettakaa mut tanssiiin hitait
6289
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Sun tarttee siis liikuttaa niitä koipias hitaasti... ei siinä muuta kikkaa ole.

Äänestä

Jos nopeemmin menis hidas, hidas, hidas, nop, nop, hidas, nop, nop,....

niin sama hitaammin hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, noooop, noooop, hiiiidaaaas, noooop, noooop,....

Äänestä
  • Just noin tai jos vielä haluut hidastaa niin viljelet enempi hitaita ja jätät pois noppeja.
    Eli : Hiiiidfaaaas, hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, noooop,hiiiidaaaas, hiiiidaaaas,
    j.n.e sillai kun vaan vedät meneen niin ei siin muuta ookkaan.

    Äänestä

  • hii-iidas, hiiiiiiii kirjoitti:

    Just noin tai jos vielä haluut hidastaa niin viljelet enempi hitaita ja jätät pois noppeja.
    Eli : Hiiiidfaaaas, hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, hiiiidaaaas, noooop,hiiiidaaaas, hiiiidaaaas,
    j.n.e sillai kun vaan vedät meneen niin ei siin muuta ookkaan.

    Koita tanssia "hitailla" eli kun kuuntelet rytmiä. 1-2-3-4-... ota askel vain joka toisella. 1---3---5---7---1...
    Musiikissa kun "tuntuis" olevan vieläkin rauhallisenpi kohta, jätä siinä yksi hitdaskin ottamatta. Eli suunnilleen näin 1---3------7---1---3... Eli askellat oikein hitaan.
    Tai vaikka useamman oikeen hitaan peräkkäin. 1---3-----7-----3---5---7...

    Välillä musiikkiin ei vain tule niitä "hitaita" kohtia vaikka odottelee. Silloin joutuu välillä käveleen pitenpään näillä hitailla, silloin voi (kai, ainakin minä joskus otan) heittää muutaman nopeen siihen väliin.Tai sitten oikeen hitaan vaikkein musiikkiin sopiskaan. Taivutukset kans sopis tähän, tosin minä en itse tykkää kun niitä liikaa harrastetaan täydellä lavalla.

    Eikö muuten nämä taivutukset vois tehdä miehen selkä keskustaan, tai seinään päin?
    Veis vähenmän tilaa ja vois taivuttaa pitenpään tai vähenmän aikaa. Koska näkis näin muut takaa tulevat tanssijat.
    Miksi ne taivutukset täytyy tehdä kasvot menosuuntaan?
    Koska näin on opetettu!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Huono tanssija kirjoitti:

Opettakaa mut tanssiiin hitait

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu