voisiko joku kertoa...

Olen niin henkisesti rikki tämän liittoni kanssa.. Mitä minulle näkyy tulevaan? Ylipäätään ihmissuhteissa. .
kiitos, jos joku kerkeää vastata
155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mennyt
Jokin on ravistellut ja lujaa ja on kysynyt silkkaa tahdonvoimaa uskoa toivoon paremmasta. Täällä on ollut virkamies ja illan hiljaisina hetkinä oot kuulle esittänyt toiveitasi tasapainon löytymisessä. Jokin ehdotus on saanu sut vähän ymmälleen.

Nyt
jokin tieto siitä, et ois mahollista saada koti oikein perin, on saanu sut pikkusen takajaloilleen. Täällä on jonkin asian paljastuminen ja se koskettelee tulevaisuuden suunnitelmiasi. Vaalea nainen ja ero/eroon pääseminen jostakin.

Tulee
Sun pitää osata tehdä valinnat ja ratkaisu - kohtalonpyörä raksuttaa omaa aikaansa. Täällä on vaalea aikuinen mies kotiin liittyvissä asioissa. Vaikeuksien jälkeistä mielen keveyttä.
Täällä on sulle joku läheinen ristiverinen aikuinen mies, tähän liittyy aineelliset asiat ja jokin juttu kun tulee täysin puun takaa ja riita on valmis. Jotenkin menestyksellesi on jo pitkään heitetty kapuloita rattaisiin.
jotakin tulee auttamatta jostain naisesta ja stressaannut entisestään. Rahasopimusasiat ja muutosten tuulet. Sinä vaan et millään suostu uskomaan uusiin mahdollisuuksiisi.
Kaikki onnistumisen edellytykset sinulla on ja pikkusen vaatii työstämistä niitten onnistumisessa. saat tietää jotakin jota pähkäilet sitten kissojen ja koirienkin kanssa että mitä kummaa. Haalit hartioillesi ihan liikaa häiritsemään tasapainoasi.
Kun sitten kohtaat faktat, ni kas kummaa - niinkun luulit et kaik männöö päin pyllyä..,itse asiassa haasteista viisastuneena oletkin voittaja! Tähän liittyy joku harvemmin tavattu ystäväsi, jonka takia oot joutunna aika kovan kilpailunkin eteen. Vaalea aikuinen mies ja lemmen tunteita ja jokin juttu kun yllättää sut täysin. Selkäänpuukottajasikin selätät ja jotain sen suuntaista viestiäkin kun vielä saat, saat myös sisäisen levon.
hyviä uutisia tulee lisääkin joltain hyvältä ystävältäs ja se saa auringon mollottamaan pilvettömältä taivaaltaan. mutta puurtaja kun olet sua kummiski ahistaa viesti, joka saa sut vähä levottomaks. Tääl on joku nainen, josta ajattelet et nyt pitäis osata olla järkevä.. paljastuu jotain ja luottamuksesi on taas vaakalaudalla. kuitenkin harmonia säilyy, vaikket sille mitään mahdakaan et tulevaisuuden suunnitelmien suhteen, sun ajatuksias hallitsee iso muutos joka on tulossa. täs on eri paikkakunta tai sit muutto, se kuitenkin kysyy jonkin verran rohkeutta toteuttaa

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anna mun mennä... kirjoitti:

Olen niin henkisesti rikki tämän liittoni kanssa.. Mitä minulle näkyy tulevaan? Ylipäätään ihmissuhteissa. .
kiitos, jos joku kerkeää vastata

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu