Hei! Meillä on kissa joka tykkää ja saa käydä pihasssamme ulkoilemassa kun haluaa. Nyt on ilmeisesti tapahtunut niin, että kissa on joutunut jonkun laiseen tappeluun luultavasti jonkun isomman eläimen kanssa, ja satuttanut lonkkansa.
Hyvä vaihtoehto olisi tietysti viedä kissa lääkärille, mutta se ei ole koskaan sellaisella ollut, ja emme tiedä minne kissa viedä, tai muutenkaan pidä lääkäriä parhaana vaihtoehtona.
Voisiko lonkkaa hoitaa kotoakäsin jollain? Jotain lääkettä tai sidettä?
Kissa tottakai viedään lääkäriin jos vaiva muotoutuu niin pahaksi ja kissalle kivuliaaksi.
Kissan lonkkavaiva
Kisuliina!
2
317
Vastaukset 2
- toiv. provo!
"Hyvä vaihtoehto olisi tietysti viedä kissa lääkärille, mutta se ei ole koskaan sellaisella ollut, ja emme tiedä minne kissa viedä, tai muutenkaan pidä lääkäriä parhaana vaihtoehtona."
Oikeesti? - kissanomistaja
En tarkoittanut asiaa ihan noin. Kissamme vietiin jo lääkärille, koska vaiva oli niin paha, kissa on paranemaan päin. Tästedes käännymme aina lääkärin puoleen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2121009Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49864- 98811
Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "212746- 67662
- 39567
- 64566
- 45560
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2513- 77513