3G tablet Amerikan reissua varten?

Eli miten tuo käytännössä menee, miten pääsen 3G:tä käyttämällä netitin Amerikassa, pitääkö olla joitain tiettyjä taajuuksia tukeva 3G tabletti ja jos niin millainen?

Tarkoitus siis mennä ulkomaille ja päästä nettiin milloin tahansa tablettia käyttäen.
290
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pitää olla tiettyjä taajuuksia. Usassa 3G toimii GSM 1900 taajuudella ja gsm GSM850.

Äänestä

Ja ota huomioon data roaming maksu. Esim Saunalahdella se on Usassa huikeat
11,16 euroa/Mt

Eli jo muutamassa minuutissa voi tulla yli 20 euron lasku.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AAAmeriva kirjoitti:

Eli miten tuo käytännössä menee, miten pääsen 3G:tä käyttämällä netitin Amerikassa, pitääkö olla joitain tiettyjä taajuuksia tukeva 3G tabletti ja jos niin millainen?

Tarkoitus siis mennä ulkomaille ja päästä nettiin milloin tahansa tablettia käyttäen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu