Vauvasta

kuhanmietin....

Hei kelasin että te joidenka vauvat on pienempinä esim tippuneet sänkystä tai jotenkin loukanneet päänsä siis ei pahasti esim vain itkeneet vahingon jälkeen onko heille ilmennyt myöhemmin mitään onglemia elämässä kuten koulussa..

6

224

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • taisit.tiputtaa.lapsesAP

      No tuli kuule lukihäiriö ja keskittymisvaikeuksia. On erityisluokalla koulussa. Matikka ei suju laisinkaan! Eikä juuri kieletkään. :D:D:D

    • 6959756597

      Ihan tosissaan kirjotetu vastaukset kävis :) Miksi tulla tänne leikkimään jos toinen tosissaan?

    • Ohje

      Jos ei ole pahasti sattunut, niin mistä tietää yhdistää jotain 10 vuoden jälkeen ilmenevää asiaa tuohon sängystä putoamiseen? Se voi aiheuttaa jotain tai sitten ei, pää on voinut sattua pahasti tai sitten ei. Jos olet huolissasi, etkä tiedä onko päähän sattunut pahasti, ts.siten että se aiheuttaa ongelmia myöhemmin, vie lapsi lääkäriin. Jos sinua ahdistaa elämän arvaamattomuus liikaa, mene lääkäriin. Apua on aina saatavilla.

      • riroprpwoiwiwi

        Kirjoittaa ylös kaikki tapaturmat niin tietää sitten myöhemmin mistä itseään syyttää... :(


      • Ohje
        riroprpwoiwiwi kirjoitti:

        Kirjoittaa ylös kaikki tapaturmat niin tietää sitten myöhemmin mistä itseään syyttää... :(

        Syyllisyyttä tuntee jokainen äiti ja isä joskus, se kumpuaa rakkaudesta, vastuuntunnosta, siitä että haluaisi vain kaikkea hyvää lapselleen. Jos ei koskaan tunne syyllisyyttä/tuntee sitä aina->kannattaa miettiä mistä johtuu ja tarvitsisiko apua tunteidensa selvittelyyn.


      • oeogkgieoglkeowow
        Ohje kirjoitti:

        Syyllisyyttä tuntee jokainen äiti ja isä joskus, se kumpuaa rakkaudesta, vastuuntunnosta, siitä että haluaisi vain kaikkea hyvää lapselleen. Jos ei koskaan tunne syyllisyyttä/tuntee sitä aina->kannattaa miettiä mistä johtuu ja tarvitsisiko apua tunteidensa selvittelyyn.

        Jep....olisi silti kiva kuulla onko kenenkään lapsille jäänyt mitään pitkä aikais vaikutuksia mirätkä osaisi yhdistää putoamiseen sängyltä vai ovatko selvinneet vain itkulla.. :'(


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sai sinut ajattelemaan mies...

      Ettet riittäisi minulle?😔
      Ikävä
      128
      1256
    2. Anteeksi

      että tein pahaa sulle. En ole täysijärkinen.
      Ikävä
      118
      1068
    3. Luulet olevasi pidetty

      Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap
      Ikävä
      97
      904
    4. Miksi olet sitten

      Yksin? Eikö kukaan kelpaa sinulle?
      Ikävä
      112
      828
    5. Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä

      Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa
      Ikävä
      270
      764
    6. Miten murun juhannus meni

      ❤️🤗 Muistithan olla kiltisti 😁😘
      Ikävä
      48
      695
    7. Kalateltta

      Ollaan tulossa Kuhmoon Kamarimusiikkiin jos majoitus viela jarjestyisi kuitenkin. Milloin kalateltta aukeaa naillanakymi
      Kuhmo
      18
      677
    8. Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?

      Mitä ihanaa voisit tehdä, että saat kaivattusi?
      Ikävä
      42
      605
    9. Miten j mies

      Sun juhannus meni?
      Ikävä
      49
      589
    10. Milloin olet viimeksi ollut hänen..

      Lähettyvillä??
      Ikävä
      25
      555
    Aihe