Wasaline

Mikä on tilanne,vieläkö zonkki kulkee,miten talous?.
3312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin jos silmiin on uskominen, kesäisin oli oikein ruuhkaa satamassa ja jostain kuulin että uus ennätys olisi tullut matkustamäärässä siitten halvan viinan poistumisen!

Äänestä

No sehän on hyvä juttu,ilmeisesti aluksen kunto ostaessa ei ollut mikää huippu hyvä.

Äänestä

Mitään kovin suuria ongelmia ei ole ollut, kerran ramppi jumitti yli kaks tuntia ja jäätykö sprinkkelit katsastustarkistuksessa kovalla pakkasella. Muuten alus on pelannut ihan hyvin ja käsittääkseni alus oli erittäin hyväkuntoinen kun Vaasaan tuli. Tietysti hyvä ja ennakoiva huolto on kaiken tärkein pointi kun kyseessä on kuitenkin iäkäs alus... nuukailu huollossa tulee kalliiksi. Nythän on uuden aluksen osto etenemässä, sehän räjäyttää kyllä pankin vähäks aikaa kun kaikki sinne haluaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Älwin kirjoitti:

Mikä on tilanne,vieläkö zonkki kulkee,miten talous?.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu