ford takuu ja mistä...

saa tietoa ovien korjauksesta. Nyt alkoivat ruoste ongelmat ja merkkiliike ei vikaa tunnustanut... Onko muilla kokemuksia saksasta tuoduista autoista. Toimivatko takuut moitteetta.
2529
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mielestäni maahantuoja antaa takuun vain maahantuomilleen autoille.
Jos olet autosi tuotu saksasta niin se ei ole silloin maahantuojan suomeentuoma auto.

Äänestä
  • asia kunnossa!.Tarkistin maahantuojalta. Takuun antaa Fordin tehdas ei maahantuoja. Merkkiliikekorjaa tehtaantakuut ja laskuttaa tehdasta. Sama ostaako auton mistä tahansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mondeo -02 wagon tddi kirjoitti:

saa tietoa ovien korjauksesta. Nyt alkoivat ruoste ongelmat ja merkkiliike ei vikaa tunnustanut... Onko muilla kokemuksia saksasta tuoduista autoista. Toimivatko takuut moitteetta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu