suosituin auto. Siis Toyota. Hyvä.
Suosituin palsta =
Aki-Petteri Tero
1292
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kateus on ansaittava.
Skoda-palsta on suositumpi. Toki molemmat merkit yksinkertaisia tönkköautoja.
Eka petteri........
Usko Tojotaan tulee aina olemaan tämän palstan motto,älkää uskoko muita vääräuskoisia,jotka täällä moittivat jalustalla olevaa TOJOTAA,nostakaa lippanne ylös,niin näette Tojota valon, joka hohtaa yli suomen maan.Amen.
Taas petteri.....
Minun uskoni Tojottimeen alkaa jälleen nousta. 4v kokemukset VAGenista ja nyt vajaa vuosi Baijerilaisesta niin olisin aika valmis siihen että seuraava auto onkin Tojo. Sekä Vageni että Bemari on molemmat olleet pettymyksiä maantieajettavuuden suhteen. Ei yhtään parempia kuin alkupään Avensikset, hiton luikertelijoita kaikki.
Värilasit pois silmiltä joka merkin suhteen ja asennevamma roskiin.
Tosiasia on kaikkien keskiluokan autojen olevan oman tiensä luikertelijoita. Toisessa on toista kuin toisessa. Raha ratkaisee jonkin verran hankinnassa ja myöhemmässä käytössä.
Myönnetään reilusti, että lähes kaikissa naapurimaissamme ajetaan paremmilla autoilla kuin meillä ja siitä huolimatta näiden tulematta meitä onnellisemmiksi. Ongelma on ennemmin vanhat automme. Saksassa itseään kunnioittava ajaa alle 100 000 km ajetulla autolla ja on eräs syy miksi näiden kilometrien jälkeen autot ovat meillä. Arvatkaa kiinnostaako saksalaista niiden toimivuus myöhemmillä kilometreillä.
Japanilaisia ei vastaavasta syystä kiinnosta ruostesuojaaminen, jota samaa kirjoitetaan tapahtuvan myös saksalaisissa autoissa. Ruostuvat tietyt saksalaismerkit ovat koettu todellisuus vuosikymmenten ajalta.
Aletaan vaatimaan oikeita asioita ja tutkitaan, miten vanhat automme kestävät pitempään olosuhteissa joissa elämme. Tätä voidaan tehdä rinta rinnan kokemuksia vaihtaen.
Kärpäsiä on maailmassa paljon. Aika monet niistä tykkää paskasta.
Paska on siis parasta.
Itsekin mielelläsi sen ympärillä pyörit?
Tuo on jo niin kulunut ja loppuun kaluttu fraasi pelkästään
itsesi toimesta ettei sille kukaan jaksa uhrata mitään ajatusta.
Naurusta nyt puhumattakaan. On vähän niinkuin vertaisi sian
ajatusmaailmaa tähtitieteeseen. Kieroutuneita ihmisiä korkeintaan
jaksaa kiinnostaa sun ulosteperäiset vertailusi.
Ennen lippalakki ukot ajoivat Ladalla,nyt Tojotalla.
Monesko petteri ?