Okei, mikäs kohde tai kohteet ovat nyt lähdössä alta kun Tiimillä kuulemma YT:tä pukkaa?
Uusimmat Turvatiimin YT-neuvottelut?
totta_vaiko_tarua
22795
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Porvoo.
Ja uudet YT:t tulossa viimeistään keväällä itiksen myötä...
Juu itishän meni seculle
Häh? Meni vai? Oisko jossain jotakin virallista dokumenttia?
Mä taas kuulin, että Itis meni ISSlle.
Voi vittu mitä mutuilua.
http://www.securitas.com/fi/fi/Ajankohtaista/Ajankohtaista-2013/Securitas-toimittaa-Itikselle-turvallisuuspalvelut/
Kyllähän noita kohteita tippuu pois koko ajan kilpailutusten myötä. Ensi syksynä varmaan lähtee Helsinki-Vantaa.
Ottakaas vähä jarrua hätähousut, tän hetkiset yt:t kuivu kasaan, Espoon kaupunki
jatkuu tiimillä.
Joo, kun kuulemma ostivat sen sopparin hinnoittelemalla itsensä alehintaan.
Lentokenttä on kilpailutuksessa syksyllä ja takuu varma et Tiimi lähtee.
Uskomatonta mitä jauhamista siitä keneltä lähtee mitä kohteita ja milloin. Ennustetaan ja arvotaan firmoja kuka jatkaa ja kenellä alkaa YT:t.
Totta on se, että niin kauan kuin raha ratkaisee sopimuksissa ja vartijoiden osaaminen ja ammattitaito ei ole ratkaiseva, niin kohteita tulee ja kohteita menee. Keskittyisitte miettimään sitä miten ratkaistaan se ongelma millä saadaan vartijoiden työolot ja palkkaus oikealle tasolla. Vinkujia riittää ihan tarpeeksi muutenkin jokaiseen firmaan.
Palkkaneuvottelussa tahdin määrää työnantajaryhmä ( palkat ja työolot).
Vartijoiden lakkot eivät tehoa mitenkään ja onhan se nähty.
Lakot vain huonontaa vartijoiden palkkoja ja työoloja......
Samasta työstä miehet saavat parempaa palkkaa kuin me akat.
Melko paksua puhetta, taidat olla esimies alalla kun moista puhut. No, tosiasiahan on että lakot ei välttämättä tuo suoranaisesti lisää liksaa ja sehän on vasta viimeinen mahdollisuus parantaa neuvottelujen lopputulosta. Kyseessä olevalla alalla kuitenkin akat saa samaa palkkaa, ainakin duunaritasolla, päälliköistä en tiedä.
"Joo, kun kuulemma ostivat sen sopparin hinnoittelemalla itsensä alehintaan."
Sopimus oli jo solmittu uuden palveluntuottajan kanssa mutta peruuntui viimehetkellä.
Tuosta klikkaa vaikka 3v kurssikehitys nin et ihmettele
https://www.nordnet.fi/mux/web/marknaden/aktiehemsidan/index.html?identifier=24305&marketplace=24
Sähän varsinainen kurssinero olet. Mitä noilla kursseilla on merkitystä väijyn elämään. Käsittääkseni hommat on samanlaisia, oli kurssi mikä hyvänsä. Tyypillistä p....a jauhamista riittää, mutta tietoa puuttuu todellisesta tilanteesta.
Nono poizu, kyllhän firman taloudellinen tilanne ja voimassa olevat sopimukset&kassavirta laukaisevat ne kuuluisat yt: t.
Ellei ole töitä niin ei tarvita tekijöitä.
Kurssikehitys taas määräytyy ovatko yksityiset ihmiset tai instituutiot halukkaita sijoittamaan yhtiöön rahojaan ja jos siellä viivan alla ei ole oikein mitään vuoden lopussa, niin silloin ne kurssikehitys- käppyrät näyttävät alaspäin.
Usein vielä niin että kurssikehitys menee edellä ja huonot uutiset tulevat perässä.
Miksikö, sitäpä moni sijoittaja ihmettelee ;).
Kyllä meidän alalla suurin YT:n aiheuttaja on vaihtuvat toimeksiannot, ei mitkään kurssit. Todellisuutta hiukan peliin ja lopeta tollainen mitään sanomaton lässytys kassavirroista. Et taida olla itse alalla kun jaksat jauhaa samaa p....aa viestistä toiseen.
Hyväksikäyttö alahan toi on
Tuolla on pikkuisen eloa kolmenpallon- firmassa eikä ole kuin sydänpysähdyspotilaan EKG
https://www.nordnet.fi/mux/web/marknaden/aktiehemsidan/index.html?identifier=401&marketplace=11
Kun tiimiltä lähtee kohteita niin SYYLLISET ovat pomojen mielestä työntekijät.
Kohteet lähtevät kun pomot EIVÄT viitsi käydä kohteessa tapaamassa yhdyshenkilöitä ollenkaan. Pomojen pitää kohdata yhdyshenkilö kasvotusten eikä kännykkä tai emailla.
Seuraavat YT niin päällikkötason henkilöt heti ulos esterinperseestä. Siellä vaan suojellaan tyhmiä/narsistinen pomoja joka kiduttaa työntekijöitä ihan syyttömästi.....
Osakeenomistajat tehkää surkelle pomoille selväksi että nyt on aika lähteä ulos ilman mitään palkkaa
kannattaiskohan gaasin ostaa tiimi vai onkohan liian velkainen?
Ettei nyt vaan menis puurot ja vellit sekaisin. Kuka ostaa ja kenet?