Serkkuni on vähän yli 10 vuotias ja hänen mumminsa otti hänet huostaan vähän yli seitsemän vuotta sitten koska hänen äidillään, eli siis minun tädiläni on /oli alkoholiongelma.
Serkkuni on käynyt tänä vuonna kuusi kertaa ulkomailla, sai synttärilahjaksi järkkärin ( ei ole koskaan valokuvannut mitään ), Samsung galaxy S4, hänellä on ollut lähes kaikki nokia lumia mallit, hirveästi kaikkia lauta-ja tietokonepelejä, oma Ipad, Iphone ja Ipod, läppäri, pöytäköne ja serkkuni on lihava --> yli 50 kg.
Lisäksi heillä on harvinaisen tiukat säännöt. Serkkuni ei saa käydä äitinsä luona tiettyinä viikkoina, saa tulla tänne vain joka toinen kuukausi, kotiib viimeistään viideltä ja nukkumaan seitsemältä. Lähes täyden kympin oppilas. Mahtaako kaikki tämä ylepaattinen lelliminen johtua siitä että serkkuni on huostaanotettu ja perheen ainoa lapsi.
Jos serkku pääsee käymään luonani, hän tulee joskus kuuden aikaan ja hänen on mentävä kotiin kolmen linkulla tai muuten hän ei pääse seuraavalla kerralla ollenkaan tänne. Jouluaattona jos kaikki menee hyvin, serkku pääsee tänne yötä ja uutena vuotena ehkä! takaisin äitinsä luo..
Mitä mieltä olette lellimisestä? Minusta serkkuni on lihava lellikki lellipentu. Ja serkku on tyttö. Tämä kaikki on tosi asiaa.
mitä mieltä olette serkkuni lellimisestä?
omistaalelliserkun
2
208
Vastaukset
- suuauki!
No puhu mummillesi kaikin mokomin juuri näistä aiheista. Mitäpä me tällä tiedolla teemme?
- tytöllä asiat hyvin
No mitäs pahaa siinä on, jos tytöllä on hienoja pelejä ja kännyköitä? Mikä ongelma se on, jos mummolla on rahaa ostaa hänelle tavaraa?
Onko se huono asia, jos tyttö on lähes kympin oppilas? Se kertoo siitä, että mummi on onnistunut tytön kasvatuksessa erinomaisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2082824Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1672501Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061162- 67990
Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies123982Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait267942Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka317909Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20899Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k507858Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22768