Teen (ylimääräistä) koulutehtävää raskaustesteistä, ja aattelin että täällä ehkä osattaisiin auttaa. Eli piirrän ja nimeän terveystiedon vihkooni mahdollisimman monta eri raskaustestiä, minulla on tuossa nyt Clearblue ja Predictor Early jo. Mitä testiä itse olette käyttäneet?
Mitä raskaustestejä olette käyttäneet?
2
135
Vastaukset
- xadsdsdf
RFSU:n testejä sekä David raskaustestejä. kuvat löytyy varmaan netistä. molemmat muovikuorettomia testiliuskoja, edullisimpia versioita.
Apteekin raskaustesti, sekä Onni raskaustesti, muovikuorellisia, vähän kalliimpia apteekista saatavia.
jos tää nyt oikeasti on joku tehtävä, niin googlen kuvahaulla löytynee kuvia testipaketeista. jos ihan itsellesi on tarkoitus ostaa niin kannattaa noita edullisia ostella, ihan yhtä varmoja ovat :)- koululainenvaan
On ihan koulutehtävä, tosin missään tehtävänannossa ei ole tällasta. Koko terkan kirja on kaikki päihteisiin ja terveellisiin elämäntapoihin liittyviä kappaleita, paitsi yksi, jossa käsitellään teiniraskautta ja eri vaihtoehtoja. Mua kiinnostaa raskaus synnytys ja vauvat, ja luen paljon tätä yhtä samaa kappeletta uudelleen ja yritän parhaani mukaan vääntää siitä kaikennäkösiä lisätehtäviä, kun olen kirjan omat tehtävät tästä kappaleesta tehnyt jo toistamiseen. Nyt tosiaanki meneillään mm. tämä raskaustestijuttu :D
Mutta juu, kiitos paljon :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739440Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3236619Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805904Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot334920HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944565Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770