Elikkäs ihastuin Hearthstone peliin kun löysinn siitä videoita youtuben syövereistä.
Tuo peli on vasta beta vaiheessa ja kovasti haluaisin sen jo. Minulla on käyttäjä Battle.nettiin, mutta mistä ja miten saan beta avaimen? Ja kaikkein tärkein: kun saan beta avaimen niin mistä voin ladata itse pelin? :(
Toivottavasti osaatte auttaa... niin paljon houkuttaa tuo peli.. :(
Tuo peli on vasta beta vaiheessa ja kovasti haluaisin sen jo. Minulla on käyttäjä Battle.nettiin, mutta mistä ja miten saan beta avaimen? Ja kaikkein tärkein: kun saan beta avaimen niin mistä voin ladata itse pelin? :(
Toivottavasti osaatte auttaa... niin paljon houkuttaa tuo peli.. :(
Vastaukset 5
Vanhimmat
Sinun täytyy kirjauta battle.nettin ja mennä osioon account, josta löytyy beta profile settings ja sieltä sitten ruksitat sen heartsone kohdan. Tämän tehtyäsi sitten vain odottelet ja toivot, että arpaonni osuu kohdallesi ja saat haluamasi beta-avaimen. Jos satut kutsun saamaan, niin blizzardilta tulee viesti sähköpostiisi. Viestistä löytyy sitten koodi, joka täytyy käydä battle.netissä syöttämässä osioon "games & codes" --> "code redemption". Koodin syötettyäsi pelin pitäsi alkaa latailemaan.
Ja kannattaa antaa Battle.nettiin ne laitteisto tiedot, niin saat pelin helpommin. Blizzard haluaa kokeilla miten peli toimii eri videokorteilla yms. Itselläni on todella harvinainen videokortti (GTX 670MX), ja sain kyseisen pelin alle viikon sen jälkeen kun ilmoittauduin betaan.
Itse en ainakaan kauheesti kyseisestä pelistä tykkää. Yleensä pelit ovat aivan yksipuolisia; toinen pelaaja saa juuri oikeat kortit, kun taas toinen saa p@skoja kortteja eikä voi edes puolustautua kunnolla.
Korttejakin on sen verran vähän, että peliin kyllästyy hetkessä. Harvoin näkee kortteja joita ei ole ennen nähnyt, ja samat pari OP korttia pyörii peleissä kaiken aikaa. Esim. kortti nimeltään "Starving Buzzard" näyttää todella heikolta, mutta kun niitä ottaa sit jotain 5 samaan pakkaan niin ei vastustaja mahda mitään, koska joka kierroksella saat monta minionia samaan aikaan.
Ittellä on beta avaimia jo 5 ylimäärästä :d? Jos haluutte niin lähettäkääjtn viestiä [email protected]
Pistin viestiä.
Miten ihmeessä niitä voi olla 5 ?? onko siinä arvonnassa mukana vaikka olis sen avaimen jo saanu ?