Hei! Olen harkinnut avant 640 ostoa kiinteistönhoito urakointiin
Miten pärjää lumihommissa ?
Riittääkö 22-25km/h siirtonopeudeksi hyvin ?
Miten pärjää lumihommissa ?
Riittääkö 22-25km/h siirtonopeudeksi hyvin ?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Riittää
Tietääkö kukaan minkä hintainen uusi Avant 640 on?
Avant 528 maksaa 19,950 + alv 24% + mitä nyt sitten tarvii? Hytti , aurat tieliikenne ym ym . Ei riitä 30,000€
Avant 640 maksaa varmaan 10-15% enemmän.
Uusi Avant 640 maksaa n.37000€ ja se suurin 750 n. 42000€ kaikki lisävarusteet
En ole vielä varma kumman otan mutta jomman kumman, olisiko kellään kokemuksia näistä koneista ?
Kiitos hinta tiedosta!
Itsekkään en ole varma kumman ostaisi 640 vai 750. Olisi kyllä hienoa kuulla näistä koneista kokemuksia.
Niin kuin katsoo käytetyt koneet niin Avan löytyy joka paikassa mutta Norcar hyvin harvoin. En ostais Avat kun saa Norcar missä on nivel keskellä joka antaa paremman ajomukavuuden. Ei pomppi kolmella pyörällä.
Kramer on myös hyvä laite pikkasen kallimpi vaan.
Joo.. Lähinnä avantia siksi ajattelen että se on suht kevyt 2000kg (nurmelle) ja se on Suomalainen saa paljon lisävarusteita
Myös suuremmat käväsi mielessä kuten wille ja kramer mutta tarvii tätä kiinteistönhoito urakointia laajentaa jospa sitten saisi ostettua pari konetta päälle
Pitkään mietittyäni avant 640 ja 750 suhteen päätin että ostan 640 mallin jos 750 malliin ei tule takanostolaitetta ennen ensi syksyä.. Tulisihan siitä 750 koneesta sitten kenties suositumpi jos siinäkin saisi rahalle vastinetta..
kirjoittaja ' kunnossapito ' jos haluat kuulla kokemuksia näistä koneista niin löysin palstan avantplanet googlesta, kirjoittele sinne niin minäkin tulen mukaan keskusteluun siellä (pitää rekisteröityä)
http://www.norcar.com/fi/pienkuormaimet/a75
Entä tämä ?
http://www.norcar.com/fi/tyolaitteet
laitteet ei lopu keskeen.
Norcaarin huonopuoli nimen omaan on tuo perässä istuminen.. näkyvyys kauhaan katoaa käännöksissä.. perus avant kuormaajassa kun näkyvyys työlaitteelle on kokoajan 100%. samoin kuin avantin r-sarjassa. ei niitä viherrakentajilla näy-
640 ja 750 erot tulee esiin koossa ja nostovoimassa. molemmilla pärjää
kokoonsa nähden avantissa on käsittämättömästi voimaa.
olen ajanut kaiken näköistä. isot kuormaajat on isoja niihin ei voi verrata. mut pien kuormaajissa on vain yksi toimii.. se on avant. niin kauan kuin puhutaa alle 4500kg koneista.. eli uusi 760 oli huomattavasti tehokkaampi kuin 355 wille tai 380 kramer.. toki näin se oli jo paperilla ennen koeajoakin.
455 on jo hyvä kone.. mutta älyttömän kallis.. avant kun maksaa kaikilla herkuilla verolla alle 70 tonnii..
willeä oli vaikeaa saada koeajaa.. oli aika suppeeta porukkaa vastassa. kh antoi kramerin testiin helpolla.
silti eniten mieltä lämmitti konetalo vainikan palvelu.. kerrottiin ja opatettiin ja oli muuten paljon avantteja rivissä.. agrimarketilla poiketessa saattaa olla oikeen yksi kone tarjolla loput on tehdastilaus tavaraa..
ja ei en ole töissä avantilla wihurilla kh koneilla agrilla vainikalla tai missään teen kiinteistöhoitoa helsingissä. Avantilla johon päädyin palvelun ja laadun perusteella.
koneeni kyllä ostin konetalo vainikalta. www.konetalovainikka.fi
Vainikalla kyllä tavaraa löytyy, mutta ei minkäänlaista asiakaspalvelua. Yleensä kauppias kiittää ja toivottaa tervetulleeksi, mutta tuolla sitä ei kuule.
Kestävyys taitaa olla ??, nykykoneet kestä.Voiko noita melko äänekkäitä koneita ajatella taajamaalueelle missä talot vierivieressä.Huolto hankalaa pitkät matkat kuljetukseen tarv.erikseen vehkeet ja ei ihan kelle kurssinkäyneelle laitetta vois huoltoonkaan viedä,osat pitkin pihaa ,korjaus tapahtuu jossain omakotialueen autotalli.Konehuolto aina luotettavin myös jälkipuinneissa,kone ei kovin kest.vaikuta vai liekkö sattunut maan,malli.Niinhän se on kaikessa..