Olen varannut matkan ja hotelli on Sharjahin puolella. Nyt myöhemmin olen lukenut paikasta ja monessa jutussa on sanottu, että Sharjah on tiukempi kuin Dubai. Tarkoittaako tämä siis pukeutumista vai erityisesti alkoholia?
Kai hotellin uima-altaalla voi olla uikkareissa?
Tarkastaako henkilökunta minibaarin, jos sinne laittaa kylmään jonkun viinipullon, jonka on ostanut lentokentältä, ts. voiko siitä joutua vaikeuksiin?
Sharjah?
3
294
Vastaukset
- Dubain asukki
Totta että Sharjahissa on tiukempi ja vanhoollisempi kulttuuri kun Dubaissa, eli polvet ja olkapäät peittoon niin kaikki menee hyvin. Ei viinipullosta mihinkään vaikeuksiin joudu kun et juo siitä yleisellä paikalla.
- ggggggg1
Eikös polvet ja olkapäät pidä olla peitossa Dubaissakin jos ei halua aiheuttaa mitään pahoja katseita paikallisissa?
- Sharjah= ihan OK
Sharjah on sikäli tiukempi että siellä ei saa ostaa alkoholia edes hotellien ravintoloista tms. Mutta omat pullot voi olla mukana ja alkoa voi nauttia hotellihuoneessa tai parvekkeella, mutta ei julkisella paikalla. Hotellin henkilökunta ei siihen puutu, juomia voi pitää jääkaapissa jos huoneessa sellainen on. Jos on minibaari, se on lastattu vain limuilla ja vesillä. Hotelleissa ja niiden rannoilla tai allasalueilla voi olla ihan normaalisti uima-asuissa. Kaupungilla liikkuessa niin Dubaissa kuin Sharjah´ssa kannattaa käyttää omaa harkintaa pukeutumisen suhteen, mutta ei siellä mitään "siveyspoliiseja" kulje ihmisten asuja ratsaamassa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun463210Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5091942Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171920Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si811771- 181522
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431418- 271344
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901319Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1251198UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1121160