Varoitus lehtikankaan asukkaat

Lehtikankaalla ja varsinkin vesitornin lähistöllä teinihihhulit ajelee autoilla puisto- ja pyöräteillä. Joten olkaapa lenkkeilijät ja lapsiperheet varovaisia. Tässä on jo muutamia rekisterinumeroita poliisille toimitettu. Toivottavasti poliisi alkaa vihdoinkin asialle tehdä jotain. Kohta muuten tapahtuu niin, että JOILLEKIN käy pahasti.
12672
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

kiitti sulle ilmoituksesta.TOIVOTTAVASTI POLIISIT NYT OIKEESTI TEKISIVÄT JTK.N.ennenkuin on myöhäistä!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Teini hihhulien vanhemmille kunnon sanktiot.Ei muuten lopu silmille hyppely!

Äänestä
  • Miksi vanhemmille sakot, jos ne on jo 18 v.
    Vai ajeleeko ne autoilla kortitta.

    Äänestä

Eipä ole teinihihhuleita näkynyt ajelemassa autoilla vesitornin liepeillä? Viimme talvena olin jäädä moottorikelkan alle pyörätiellä joka johtaa käppärille.Kaksi aikuista ajoi varmaan kuuttakymppiä mutkantakaa.Jos en olisi väistänyt,alle olisin jäänyt.

Äänestä

Heitteille jätetty pennut kasvatuslaitokseen!

Äänestä
  • Tarja-tädille pehmustetut seinät neljän seinän sisälle niin loppuu äänien kuuleminen ja harhojen näkeminen.

    Äänestä

Eilen ajelivat tornilta päin puistotietä pitkin suoraan Naavatielle.

Äänestä
  • Kannattaisi näiden "valittajien" vähän miettiä, sillä kotoahan se
    malli opitaan. Mität isot edellä, sitä pienet perässä...

    Tottahan se on, että suomalainen mies menee varmasti suorinta tietä,
    jos se on vain mahdollista. Mies, joka kulkee omia polkujaan...

    Äänestä

Ja tästä tapahtuneesta tullaan kyllä ilmoittamaan virallisesti viranomaisille jne. Liian monta läheltäpiti -tilannetta on ollut täälläpäin. Jossain vaiheessa kyllä myös viranomaisten pitää ottaa vastuu vai kenen täällä täytyy pitää järjestystä yllä.

Äänestä

Lohtajalla tapahtuu samaa, en muuten tiedä van näkyy jäljet. N. Puoli vuotta ainakin näin kaikukatu 4 luona. Ja piha alueelta toiselle nurmikon kautta on alettu ajamaa nyt kans kaikukatu 4 pihasta maahisentielle kuuluviin kerrostaloihin. Ja teiniautot kyseessä tässä ed. mainitussa asiassa kun olen mähnyt meidän parvekkeelta.

Äänestä

MENKÄÄ AHDISTUNEET PSYK.HOITOON

Äänestä

EIKÖ VANHEMMAT SAA NÄITÄ ÄLYTTÖMIÄ PENTUJA KURIIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! JA JOS EI NIIN ILMOITTAKAA VIRANOMAISILLE POLIISILLE, ÄLKÄÄKÖ TÄÄLLÄ NARISKo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tsr3 kirjoitti:

Lehtikankaalla ja varsinkin vesitornin lähistöllä teinihihhulit ajelee autoilla puisto- ja pyöräteillä. Joten olkaapa lenkkeilijät ja lapsiperheet varovaisia. Tässä on jo muutamia rekisterinumeroita poliisille toimitettu. Toivottavasti poliisi alkaa vihdoinkin asialle tehdä jotain. Kohta muuten tapahtuu niin, että JOILLEKIN käy pahasti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu