oma harava mukaan. Jos en menisi klo 8.00 töihin, olisi ihanaa mennä hautausmaalle haravoimaan. Näkis ihmisiä ja saa vielä ruoan palkaksi. Ihana sösiaalinen tapahtuma. Menkää ihmeessä nuoretkin, jotka ette ole menossa muuhun työhön. Pientä haravointia ja sitten lounas, eikä maksa mitään.Luvattu kaunista säätä.
Humppilassa ulkoilupäivä,
tiistaina 22.10-13
2
164
Vastaukset
- Yp:tä viuhu
Olen nuori ja menossa hautausmaalle haravoimaan. En ole menossa töihin vaan suorittamaan yhdyskuntapalvelustani. Saako sielä ruokaakin?
- Siähä sälli oot,
sinunlaisia nuoria kaivataan. Olitko tosiaan haravoimassa? Nostan sulle hattua. Toivottavasti menit myös ruokailuun mukaan. Kaikkea hyvää sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4958617Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1205892Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos2874901Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli584645Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s724189Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643962SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723788- 901731
- 991292
- 47899