Suljettu kierto

Uskokoon ken tahtoo..........onhan siellä 6 milj kuutioo vettä ympäri kaivosaluetta sen kun ottaa tuotantoon toiselta laidalta ja laskee ulos toiselle laidalle.
Siinä se on peren suljettu kierto !

T3
11216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Juu kyllä siellä nyt se puppugeneraattori vauhtia ottaa.Tämä on se pääsanoma millä taas rahat kerätään kuleksimasta. Herkät on kielimiehellä puheet-simsala pim ja lisäveden otto muisto vain. Kuulijalle kyllä lankee täysvastuu.

Äänestä

Pekka Perän suljettukierto tarkoittaa sitä, että kun puhdasta vettä ottaa käyttöön ja myrkyllistä laskee toisesta päästä, niin se vesi ei häviä maapallolta mihinkään vaan kiertää täällä suljetusti.

Äänestä
  • No eikä ku otetaan rahat pois sijoittajilta eikä annata niitä pois....se se on se suljettu kierto

    Äänestä

Hauska on lukea näitä. Oikein nauratti, vaikka ei nämä jutut totta olekaan.

Äänestä
  • Suljetusta kierrosta taitaa polku johtaa avoimeen kärjäkäsittelyyn. Mikäli kaikki merkit paikkansa pitävät.

    Äänestä

  • valitettavasti kirjoitti:

    Suljetusta kierrosta taitaa polku johtaa avoimeen kärjäkäsittelyyn. Mikäli kaikki merkit paikkansa pitävät.

    Niin siinä käy, kun valvoo silmät kiinni.

    Äänestä

  • valvontakin petti kirjoitti:

    Niin siinä käy, kun valvoo silmät kiinni.

    Jos käy paskalla silmät kiinni, niin haiseeko vähemmän paska?? Ja onko paskassa uraania?

    Äänestä

Maineenpaikkausyhtiö Tekir panee parastaan ja kainuulaiset toimittajat syövät Pekka perän kädestä.

Tekirin etusivulta:
"Medialla on valta korottaa tai alentaa, mutta media antaa myös mahdollisuuden vaikuttaa. Valmennamme yrityksesi esiintymään mediassa luottamusta herättävällä ja tunteisiin vetoavalla tavalla. Mediavalmennuksemme tarjoavat runsaasti käyttökelpoista tietoa, jonka ansiosta opit ymmärtämään paremmin toimittajia ja haastattelutilanteiden dynamiikkaa."

http://tekir.fi/palvelut/

Äänestä

Ihan ministeriötasolla on tehty alustavia ratkaisuja, velat anteeksi Talvivaaralle.

Miten itse pääsee moiseen saneeraukseen?

Ei nimittäin itseäkään kiinnostaisi omia velkojaaan maksaa, jännä että itse olen ollut luulossa että velat maksaa velan ottaja, mutta Talvivaaralle löytyy eri laki tähänkin.

Ja minun rahoistani sekin.

Äänestä
  • Osakkeetkin mitätöidään. Kirvelee se omistajiakin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TV:n tapa toimia kirjoitti:

Uskokoon ken tahtoo..........onhan siellä 6 milj kuutioo vettä ympäri kaivosaluetta sen kun ottaa tuotantoon toiselta laidalta ja laskee ulos toiselle laidalle.
Siinä se on peren suljettu kierto !

T3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu