flas - java

ei flassia

mikäköhän nyt mättää kun en pääse enää lainkaan sellaisille sivuille joihin tarvitaan flash player? koneessa on uusin java ja flash. olen poistanut ja asentanutkin ne uudelleen, ei vaikutusta. mitä voisin yrittää tehdä seuraavaksi?

6

2684

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sulla saattaa

      olla koneessa mennyt flash laajennus rikki tai sitten jos käytät IE selainta niin selain ei hyväksy flash laajennusta activei X. Tällöin selain on nollattava jos se ei ole vakiona alkuperäisenä OEM selaimena. Muussa tapauksessa asennat windowsin uudestaan tai käytä jotain muuta selainta.

    • Windowsin uudelleen asennus on aika suuri homma ja sitä ei välttämättä knnata tehdä flash ongelman vuoksi jos asia korjaantuu selainta vaihtamalla.
      mutta tarkista liitännäisistä että onko flash ja Java päällä.

    • apua??

      mulla sama ongelma. ja flash ja java on päällä. ärsyttääkun ei videot pyöri.

    • w5e4yw45yw

      Asenna windows uudestaan

    • Asiaa-ylös

      Lapset sotkevat luokattomilla avauksilla, asialliset takasin ylös.

      • No_nythän---

        No nythän kyllä tuli se firefox päivitys ettei java enää toimi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      123
      2528
    2. 135
      1935
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      63
      1276
    4. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      115
      1271
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      35
      1122
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      77
      1121
    7. HESARI: Kahden Pasin pankki OmaSp

      Toinen entinen työntekijä sanoi, että Turtio oli organisaatiossa “Jumalasta seuraava, ylöspäin” https://www.hs.fi/visio
      Seinäjoki
      27
      1100
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      45
      1079
    9. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      83
      1029
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      57
      973
    Aihe