Saavuttamaton

Olin jo niin lähellä...sinua
kuitenkin kuin lasin takaa
sinua katselin..
Toiseen maailmaan
164
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lasi on kuten ihminen
Hauras
Täynnä säröjä
Ja kuplia
Särkyy joskus
Hipaisusta
Joskus ei vaikka
Tipahtaa korkealta
Kun lasi sulaa
Syntyy uusi lasi
Säröineen ja kuplineen .
Lasista heijastuu
Elämän sateenkaaren
Värit
Kun otat askeleen
Ojentuu käsi
Ja olet perillä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sydämen lämmöllä kirjoitti:

Olin jo niin lähellä...sinua
kuitenkin kuin lasin takaa
sinua katselin..
Toiseen maailmaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu