Otsikko kertoo kaiken!!
mikä teil on jääkiekkoo vastaan?
8
182
Vastaukset
- Oikeustieteen-yliopp
Perseestä oleva paska laji, jonka kannattajajoukko koostuu elämän_koulu tasoisista idiooteista. Kannattajat odottavat suu kuolassa väkivaltaa ja tappeluita karjalalippis takakenossa.
Lyhyesti sanottuna hieman yksinkertaisten ihmisten laji, jonka fanijoukko on elämänkoulu/amis tasoisia juntteja.- stenild
Miten nää kotimaiset futisfanit? Koko kannatuskulttuuri apinoidaan isoista futismaista ja tehdään loppujen lopuksi myös paljon samoja asioita mitä kiekkofanitkin. Sitten kun asioihin puututaan, ollaan eräällä tietyllä foorumilla itkemässä ja hakemassa myötätuntoa.
Ja vastaus kysymykseen; alemmuuden tunne. - fuzzball
Ja millainen sivistystaso sinulla lienee? Ehkä sinunkin olisi kannattanut käydä edes alkeiset käytöstavoissa.
- vxvxvxvxvxvvxhk
ei mittään
- ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ois upeaa pelaa futista hpsin. Ponnistuksen. Kiffenin riveissä ja alasarajoissa vakp. Tpv. I-kissat. Viipv. Ja mm Kaapon ja iirojen riveissä . Ja mm KPV. OTP. Tervarit. Pp toppari. Keskikenttä. Libero. Keskikenttä. Hyökkääjä.
- ♡♥♥♥♥♥♥]
♥♥♥♥♥♥♥♥♥ kirjoitti:
Ois upeaa pelaa futista hpsin. Ponnistuksen. Kiffenin riveissä ja alasarajoissa vakp. Tpv. I-kissat. Viipv. Ja mm Kaapon ja iirojen riveissä . Ja mm KPV. OTP. Tervarit. Pp toppari. Keskikenttä. Libero. Keskikenttä. Hyökkääjä.
Ja lätkää mm HJKoon. Karhu kissojen. Gr Inkoon. Kooveen paidoissa ja maalin suulla 577 ottelun verran
- zlatan
Jääkiekko on omasta mielestäni viihdyttävä laji, jota seuraa mielellään. Toki huonojakin puolia on pääasiassa kuitenkin tappelut, jotka saisi puolestani poistaa jääkiekosta kokonaan. Suomessa valitettavasti kiekkokulttuuri on jossain määrin helvetin junttimaista, kun taas monissa muissa eurooppalaisissa liigoissa osataan kannustaa ilman alkoholipitoisia juomiakin. Kuten myös NHL:ssä ja KHL:ssä.
- fuzzball
Pakko sanoa, ettei mitään. Marginaalilaji globaalissa mittakaavassa. Vähän niin, kuin curling.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614188KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1122731Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452232Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?291883- 241843
- 281556
- 171400
- 651310
- 1321270
- 311178