http://yle.fi/uutiset/tutkimus_naisten_hedelmallisyys_saavuttaa_huippunsa_kolmekymppisena/6742548
Miten kommentoit tätä?
2
154
Vastaukset
- erp
no tuossahan sanotaan että selitys lienee elämäntavoissa. Iällä on eniten tekemistä siinä ett koska se hedelmällisyys alkaa laskea, mutta paras hedelmöitysaika kolmekymppisenä perustui enemmän terveellisiin elämäntapoihin.
Ehkä parikymppiset eivät kiinnitä niin paljon huomiota terveellisyyteen koska ajattelevat että "Mähän oon niin nuori vielä ettei terveydestä tartte niin paljon murehtia"
Mielestäni tämä ei ole argumentti sen puolesta että aina kannattaisi odottaa sinne kolmeenkymppiin asti ennen ku alkaa lapsia tekemään- Näisson
Mielestäni tuo kertoo, että terveellisesti elämällä ei tule lapsettomaksi ja ehtii tehdä lapset vielä päälle nelikymppisenä ja maho on maho aina.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1202081
- 1551969
Olen miettinyt kauan
miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h281906Ostiko maailma sinut minulta?
Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue131158- 49982
- 85946
Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."
Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To23875- 114834
Minä tunnen sinut
Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell50811Mihin olet kadonnut kaivattuni?
Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon32779