Heippa, olen keski-ikäinen parisuhteessa (lapset maailmalla) oleva nainen ja muuttanut Sipoon Söderkullaan muutamia vuosia sitten. Miten täältä löytyisi ystäviä, joiden kanssa voisi ulkoilla, tapailla kahvilla ja jutella maailman menosta?
Ystäviä/kavereita naiselle - ei oikein!
luonnonkeskellä
3
451
Vastaukset
- kirjoitti sama
Onko alueella harrastuspiiriä tms. jossa tapaisi ihmisiä? Yksin lenkkeily on joskus tylsää.
- Yksinäisyys huutaa
Meillä saisit käyvä kahavilla ja porisemasa vaan asut liika syrijäsä. Minnoon sata kilometrijä Suomen keskipisteestä sivusa.
Enkä vongu enkä raiskaa vaikka mies oonki, 70 v. - Anonyymi
Eipä vastannu tuokaan mittään. Sitte vonkuu, ettei miehet kelepuuta sitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2731638Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2881416Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57935
- 50908
- 66894
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40881Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48848