Sukupuolitauti maatilalla ?

Onko kukaan tuonut tiliaisia ulkomailta, päästättekö miehenne vaimonne yksi ulkomailla, laitatteko kumeja mukaan ?
7264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No eipä ole ehdtty ulkomaille, ei yksin eikä yhdessä. Eikä sen paremmin kotimaahankaan lomailemaan. Jos ehdittäisiin, tuskin silti olisi riskiä moisista taudeista, olis varmaan ihan muut intressit loman viettämistavoille kuin tuollaiset.

Äänestä
  • kokeneen neuvo, älkää päästäkö miehiänne Thaimaahan yksin ja emäntiänne Turkkiin yksin.

    Äänestä

  • Miten niin ei olla ehditty ulkomaille? Asenteestahan se on paljon kiinni, että mihin sitä pääsee ja ehtii.
    Me ollaan oltu koko perheen (5h) kanssa ulkomailla omatoimisesti matkalla monet talvet. Elukoille vaan hoitajat ja tarjottavat sen mukaan, ettei ongelmia tule matkan aikana. Jäätyviin paikkoihin sähkölämmityksiä varmistamaan sulana pysymiset ja pakkasnestettä keskuslämmitysjärjestelmään kaiken varalta (yllättävän pieni määrä riittää estämään vauriot). Sähköyhtiö ilmoittaa tekstiviestillä sähkökatkot kännykkään, joten niihinkin osaa tarvittaessa etsiä apua. Läppärillä voi hoitaa pankkiaisioita taikka muilla tableteilla.
    Lentolippuja saa nykyään niin halvalla netin kautta ostaen, samoin majoitukset, että ei ole kovin kallistakaan viettää pari-kolme viikkoa kaukomailla. Ei sieltä mitään tauteja tarvii mukana tuoda

    Äänestä

Ei ole tarvinnut miettiä tuollaisia ongelmia sillä meillä rahat menevät velkojen maksuun seuraavat puoli vuosisataa:D

Äänestä

Keinosiemennys on vähentänyt sukupuolitauteja maatiloilla dramaattisesti.

Äänestä

No entä itelllä, mitä tauteja on päällä ja missä olet ne saanut ????

Äänestä

Sehän nyt oli ihan yleinen vitsi takavuosina, kun isännät lähti Neuvostoliittoon Sotsiin matkalle, kun emännät toivoivat tuliaisiksi "jotain pientä", niin ne tuliaiset olikin satiaiset.
Olihan joskus isännillä muitakin tuliaisia; "tohtorille miehet suhaa, koko sakki potee samaa nuhaa"...

Valistus on tehnyt sen, että nykyään ei ihan huolettomasti sentään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


onko tuttu ? kirjoitti:

Onko kukaan tuonut tiliaisia ulkomailta, päästättekö miehenne vaimonne yksi ulkomailla, laitatteko kumeja mukaan ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu