Bloggerista Google +:aan ja kuvat katosivat

Apuatarvitseehän

Apua. Nopeasti. Kiitos. Liitin Blogger-profiilini Google -profiiliini ja lukitsin albumin, jossa blogikuvat ovat. En poistanut mitään albumia/kuvia. Nooh, nyt ne kuvat eivät sitten enää näy blogissa! Vaan kuvien tilalla on ympyrä, jossa on viiva keskellä. Kuvat ovat tavallaan olemassa , koska yritin käydä niitä muokkaamassa Bloggerin ulkoasu-välilehdellä, mutta muokkaaminen ei onnistu.

Onko siis vaihtoehtona noiden ympyrä-/viiva-kuvien poisto ja jokaikisen kuvan uudelleenliittäminen jokaikiseen tekstiin VAI saako Google -albumin lukituksen poistettua ja jos saa, niin palautuvatko kuvat blogiin?

Löysin tällaisen ohjeen: "Voit myös lukita kaikki albumisi tai avata niiden lukituksen yhdessä paikassa napsauttamalla Muuta sitä, miten albumisi jaetaan albumisivullasi." Eli lukituksen voi avata, mutta en löydä mistään tuota "Muuta sitä, miten albumisi jaetaan kohtaa". Help, anyone?

1

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Googlen vakoilu ja tiedon keruu yritys se on nappaa sun tietosi IP osoitteen ensin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2098
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1715
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1476
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1226
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      978
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      842
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      789
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      743
    Aihe