Frank Nyman, Todella tylyä ja ilkeää.

Pettynyt-Frank Nyman

Olen siis alle 25v nuori mies, olin etsimässä itselleni uutta moottoripyörää ja myymässä vanhaa pois. Soitin Nymanille ja kerroin aikeistani myydä vanha pyörä ja ostaa uusi. Sieltä käskettiin tulemaan paikalle ja ottamaan mukaan huoltokirjat yms. Ajettuani pitkän matkan Frank nymanille menin sisälle ja esittäydyin yhdelle myyjistä. Myyjä vastasi käden puristukseeni todella löysästi samalla katsoen minua pitkin nenänvartta. Hän kysyi mitä minä haluan. Kerroin soittaneeni ja sopineeni että tulen myymään pyöräni teille. Myyjä vastahakoisesti raahautui ulos ja katsoi pyörääni. Selitin hieman pyörästäni kunnen myyjän kännykkä soi ja hän häikäilemättömästi vastasi siihen kesken selitykseni. Lopuksi hän tokaisi ''Meillä on nyt noita vähän liikaa, ei kiitos'' Itsellä jäi todella paha maku suuhun asiasta mutta minkäs teet. Varmaankin ylimielisyys ja ilkeä käytös johtui nuoresta iästäni. Itse en voi suositellä liikettä kenellekkään kokemani käytöksen jälkee. En ymmärrä miten he voivat kohdella asiakkaita tuolla tavalla.

4

371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vaida

      Liikettä.

    • pientä rajaa...

      Jos olet esittänyt yhtä huonosti asiasi soittaessasi ja siellä paikan päällä kuin täällä niin ei ihme, ettei kauppoja syntynyt. Ensin olet soittanut pyörän vaihdosta ja sitten paikan päällä olet ollutkin myymässä omaasi? Näin sen tuosta ymmärtää.

      Olitko menossa vaihtamaan vai myymään omaa velkaista peliäsi pois?

    • Mulle naurettiin

      jo suoraan puhelimessa, kun erehdyin tarjoamaan pyörää liikkeeseen, joka ilmoitti halunsa ostaa hyviä käytettyja. Pyörällä oli ajettu 3000 km, eikä ollut velkainen. Vain äärimmäisessä hädässä kannattaa myyntiaikeissa ottaa yhteyttä mininkään liikkeeseen.

    • ohiajot

      Miksi asioida liikkeissä joissa saa tylyä kohtelua, itse asioin vain yksityisten kanssa ja hienosti asiat hoitunut kun kts. vähänkin jotta asiallisen kaverin kanssa asioi mopo kauppojen yhteydessä, yleensä saa parempaa tietoa ja rehellisempää kaupantekoa
      eikä tartte kuunnella noitten myyntitykkien yliampuvia ylistyksiä kieli ruskeana, usein kyllä tuntee myötähäpeää niitten jutuista senverran paksua syöttävät, ja jos ei olla samalla aaltopituudella niin sitten kohtelu on tuota tasoa kun aiemmin kerrottu.
      Väkisin tulee kusetuksen maku jos vähääkään mopojen päälle ymmärtää,toivottavasti alalta karsiutuisi tuommoiset ja siihenhän voi vaikuttaa jaloillaan......

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      87
      1704
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      67
      896
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      653
    Aihe