Tasapainoa!!!!!

Kertokaa hyvät muruset miten ootte onnistunu
hyväksyyn "erilaisuutenne" tässä heteromaailmassa!

Olen entinen fundamentalisti-kristitty ja
melko "hukassa"
1321
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen aina tiennyt olevani bi-seksuaali, ja tunnen itse asiassa suurempaa vetoa naisiin kuin miehiin. Moniin vuosiin en kertonut oikeastaan kenellekään asiasta,vain kaksi todella vapaamielistä ystävääni tiesi mikä olen.Puolisen vuotta sitten tapasin naisen,johon ihastuin välittömästi ja tunne oli molemminpuolinen.Alkasimme seurustelemaan ja tästä rohkaistuneena uskalsin kertoa ihmisille olevani bi.
En suosittele että kertoisit aluksi kuin lähimmille ystävillesi ja testaisit heidän reaktioitaan. Aina tulee olemaan ihmisiä jotka eivät hyväksy meitä, mutta pitää vain opetella olemaan välittämättä heistä! Jos kiinnostaa keskustella asiasta enemmänkin, mailaa:[email protected] !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulikäärme kirjoitti:

Kertokaa hyvät muruset miten ootte onnistunu
hyväksyyn "erilaisuutenne" tässä heteromaailmassa!

Olen entinen fundamentalisti-kristitty ja
melko "hukassa"

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu