Gmail piirit

Tietääks kukaan kun on Gmail ja siinä on niitä piirejä, niin kun menee omaan profiilin niin siinä lukee että esim. 6 henkilöä lisännyt sinut piireihin(niin ne näkyy kaikille), nin miten tämän ilmoituksen saisi pois siitä? Kiiitän
10132
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Gmailissa ei ole mitään piirejä.

Äänestä

On sielä ne piirit, mun piiriin kuuluu 4 henkilöä.

Äänestä

Ei mulla ole Gmailissa mitään piirejä. G :ssa on muutama piiri.

Eikä se sun Gmail sisältö näy kaikille. Vai onks sun s.posti ja salasana julkisia?

Äänestä
  • Kyllä minun gmailissani näkyy ne piirit, jotka olen Google plussassa laittanut. En tiedä asetuksia, mutta ei siellä kuitenkaan ole kuin perheen piiri. Itse Google plussassa on muitakin, jotka ei Gmailissa näy. Luulenpa, että niillä näkyvillä pitää olla gmaili sähköpostiosoitteena yhteystiedoissani. Ne muut, jotka Google plussassa on, heillä ei tiedoissani ole minkäänlaista sähköpostiosoitetta. Nyt on piiriini ilmaantunut lapsenlapsikin!

    Äänestä

klikkaa piirit ja sitä vihreää mollikkaa jos olet näkyvillä siinä on ne asetukset jolla saat itsesi näkymättömäksi,nuo on niitä google piirejä

Äänestä

"Ei mulla ole Gmailissa mitään piirejä. G :ssa on muutama piiri."

Jaa, vai niin, no mä voin vähän valaista sua, tuo G on nimenomaan GMaili.

Äänestä
  • "Jaa, vai niin, no mä voin vähän valaista sua, tuo G on nimenomaan GMaili. "

    Juu. Ei ole.

    Äänestä

  • Kiitos valaistuksesta, mutta ei ole. Gmail ja Google ovat kaksi täysin eri asiaa.

    Äänestä

  • 4+2 kirjoitti:

    Kiitos valaistuksesta, mutta ei ole. Gmail ja Google ovat kaksi täysin eri asiaa.

    Aivan. Joskin ovat toisiinsa sidoksissa. Mutta jos ei ole liittynyt esim. Google plussaan, ei se näy Gmailissa. Minulla oli alkuun vain gmaili. Mutta kun liityin näihin kaikkiin (GoogleDrive, G ja mitä vielä) niin huomasin, että kyllä ne ovat linkikitetty toisiinsa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


opersee49494 kirjoitti:

Tietääks kukaan kun on Gmail ja siinä on niitä piirejä, niin kun menee omaan profiilin niin siinä lukee että esim. 6 henkilöä lisännyt sinut piireihin(niin ne näkyy kaikille), nin miten tämän ilmoituksen saisi pois siitä? Kiiitän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu