voisikohan tämä olla??!

hannanannan

merkkiraskaudesta...

rinnat ollu eilisen ja tän päivän TOD. kipeät!!! suihkussa sattu, kävellessä oudot..jotenki muka turvonneemman oloiset..ja kipeät sivuilta ja ns "raskaat"...

edelliset kuukautiset loppu tasan kaks viikkoa sitten.. ne oli todella niukat, jos niitä ees kuukautisiksi olis voinu kutsua.. tein testiä heti perään tuolloin ja nega..

olin kuitenki yhdynnässä näiden "niinsanottujen" kuukautisteni aikana..

muuta oloja ei oo kuin että eilis iltana nukkumaan laittaessa pisti keskelle alavatsaa melko rivakasti.. ei kuukautisten vielä pitäs alkaa!!!

yleesä mulla rinnat kipeytyny vasta pari pv ennen menkkojen alkua, ja ollu muitaki oireta ennen menkkojen tuloa kuten järkyt vatsakivut.. nyt ei oo muutako tää kipu, rinnoissa!

3

180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tärkeimmät ensin

      Oliki sulla ikää ja suhdetta minkä verran? Ihan vaan siksi, että tarvitseeko tässä aborttia suositella vai onnitella mahdollisesta raskaudesta.

    • Oviskipua...........

      jote et huomaisikaan ellet raskausoireiden toivossa tarkkailisit kehoasi ekstra tarkasti.

      • Onnittelut sinulle

        Niin se on. Ole iloinen ettei vahinko ole tapahtunut. Ehdit vielä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      30
      5053
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1940
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1714
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1690
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      234
      972
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe