Ajattelin mennä Tallinaan toipumaan leikkauksesta ja kysyisin Viron veteraaneilta mistä löytyy edullinen yksiö tai kaksio 3 kk ajaksi Tallinnan keskustasta tai läheltä hyvien julkisten kulkuyhteyksien päästä. Siisteys, rauhallisuus ja turvallisuus etusijalla. Kävin katsomassa Lasnamäessä ja Koplissa paria halpaa mutta en tykännyt alueista.
Kiitoksia neuvoista etukäteen!
Tai jos on vuokrata kämppää, vielä parempi. Vuokraan ennen suomalaiselta. Olen raitis 63v, hiljainen ja siisti.
Kiitoksia neuvoista etukäteen!
Tai jos on vuokrata kämppää, vielä parempi. Vuokraan ennen suomalaiselta. Olen raitis 63v, hiljainen ja siisti.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Miten ihmeessä joku voi kuvitella toipuvansa leikkauksesta paremmin jossain tallinnassa? Ja haluaa vielä maksaa toisesta asunnosta siltä ajalta?
Mun mielestä hieno idea!
Hotell Stroomi kuukausi 225€, ei ole paha.
Hintaan kuuluu hotellin puolesta myös "kotieläimet"
Kokemusta vai luulotautia? Muutaman kerran siellä yöpynyt ja lutikoista ei merkkiäkään, samaan aikaan ollut muitakin suomalaisia porukoita, enkä ole kenenkään kuullut valittavan niistä.
Olen samaa mieltä, ei valittamista. Olen ollut Stroomin asiakkaana vuodesta 1994 lähtien ja yöpynyt hotellissa satoja öitä.
Stroomista on paljon hyvää ja pahaa esim TripAdviser palstalla. Oletko itse ollut siellä?
Jokos kämppä on löytynyt?
Ok valitsit sitten Stoomin. Onhan hinta halvempi, kuin se toisessa viestiketjussa oleva yksityishuoneisto ja valmiille aamiaiselle pääsee joka päivä.
Mutta itse olisin ehkä valinnut toisin.
Tuohon yllä kerrottuun tarjoukseen ei kuulu aamiaista:
Pakkumine EI SISALDA hommikusööki !! eli siis: Tarjous ei sisällä aamiaista!!
Lisämaksusta sen kyllä saa. Sisältyy kyllä "normaali" huoneen hintaan.
Tähän Stroomi-kolme kuukautta tekee mieli ottaa kantaa. Jos makaat leikkauksen jälkeen ns. kokovartalokipsissä ja vedossa, niin silloin kai sama se, vaikka makaa Stroomissa. Mutta muuten kannattaa miettiä pientä hotellihuonetta ja Pelgurannan miljöötä neljännesvuoden perspektiivissä. Miespuolinen viriili tyyppi jo yksin seuralaisien kannalta, nehän karkaavat tuolta viikossa, mites toipilas on ajatellut korvata menetykset, siinähän on jo työmaata juosta kaupungin menopaikoissa.
Oletko päättänyt jo? Voisin tarjoa väliaikaista majoitusta villassa (omakotitalo) lähellä Tallinna; talo meille tänä vuonna liian iso kun lapset ovat lähteneet...