Ajoittaen, lähinnä silloin kun auto seisoo parkissa, mikään letku ei tunnu olevan irti tai rikki, sammahtikin kerran tyhjäkäynnilta. Onko kellään samaa vikaa tai tietoa mitä paikkaa pitäisi tutkia ? Niin moottori on kaksilitrainen bensakone joka toimii sinänsä moitteettomasti..
Huohotinkäryä sisälle ?
Vectra B -99
5188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ihmeellinen vika jos auto seisoo parkissa ja silti tulee käryä sisään ?
Jos vielä toistuu kannattaa silmäillä ympäristöä jos vaikka käry tuleekin jostain lähistöllä olevasta, käynnissä olevasta autosta !
vika on edelleen "päällä", kun auto seisoo parkissa ja moottori käy, kummallista tuossa on että käryä tulee vain ajoittain, tulossa on vikakoodin lukija jolla ehkä saa selville tuon sammahtamisen..
Vuotaa öljyä pakosarjan päällee...
enpä tullut tuota edes ajatelleeksi, alkaa tässä päivät piteneen ja valkenee niin tuo tarkistetaan..
Itsellä sama vika päällä. Nousee oikein sauhu konepellin alta kun on kauemmin ajellut.
Auttaako pelkkä tiivisteen vaihto?