Google blogger/ tarviin apua!

musician00

Kun olen selannut blogeja google bloggerissa, niin olen huomannut, että kaikissa postauksissa lukee lähettäjä kohdassa esim. lähettänyt : Yrjö eikä siinä lue lähettänyt Yrjö Koskinen. Miten tämä on mahdollista? Itse olen etsinyt paikkaa miten voi lähettäjäksi muuttaa pelkän pelkän etunimen.

ELI YKSINKERTAINEN KYSYMYS: Miten voi muuttaa asetuksia, että siinä lukee lähettänyt: (etunimi) Ja miten niihin asetuksiin pääsee?

2

104

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mikkohan se

      Kirjauduttuasi Bloggeriin klikkaa oikeassa yläkulmassa olevaa kuvaasi, valitset aukeavasta valikosta Blogger-profiili ja vielä kerran oikeasta yläkulmasta Muokkaa profiilia. Nyt sinun pitäisi olla osoitteessa https://www.blogger.com/edit-profile.g .

      Tällä sivulla Käyttäjätiedot -osiossa on alimpana asetus Näyttönimi, johon voit kirjoittaa haluamasi nimen. :)

    • t:tyhmä

      toi linkki ei toimi, kun painan linkistä tulee Käytät Google-profiiliasi Bloggerissa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      269
      6687
    2. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      80
      5301
    3. Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?

      Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.
      Maailman menoa
      105
      4245
    4. SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk
      Maailman menoa
      269
      3691
    5. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      64
      3449
    6. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      146
      3179
    7. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      242
      2795
    8. Venäläiset varkaudessa

      Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee
      Varkaus
      275
      2121
    9. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      45
      1643
    10. Lupajaoston esityslista

      Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo
      Pyhäjärvi
      49
      1525
    Aihe