tuntuu...

et oisin tosi paljo aikuistunu etenkin henkisesti mut myös fyysisesti parin viime vuoden aikana.ku jotkii kaverit vaan vaikuttaa niin helvetin lapsellisilta,paremmin tulen toimeen mutsin kavereitten kaa,puhutaan sitä sun tätä.ja siks mä kai oonki näin yksinäinen...en tule oikein hyvin itseni ikäisien kanssa toimeen....onko kellään samanlaista?
81008
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

joskus tuntuu että omat kaverit on tosi lapsellisia.. niille aikuisuuden mitta on alkoholi ja baarireissut. ai niin, ja ajokorttia ei passaa unohtaa..

vaikka kuinka juoksevat baareissa, ei se niitä aikuisemmaksi tee. huvittuneena katson kun melkein huutavat viikonlopun juomis-sessioista koulun käytävillä, että varmasti kaikki kuulee. pitävät mua outona kun en jaksa baareissa juosta, eipä erityisemmin siihen ole rahaakaan.. välillä ois mukava keskustella jostain muustakin niitten kans, vaan se on nyt vissiin tätä sitten jonku aikaa.

Äänestä
  • Mulla o toi sama homma... Mut ne ei juokse baaris mut kaikkee muuta tekeevät mikä kuuluu jollekkii 2-5vuotiaalle

    Äänestä

...suurin ongelmasi taitaa olla taipumus imarrella itseäsi...

Äänestä
  • EN imartele itseäni.saatoin jo arvata että joku valittaja tulee.taitaa itselläsi olla vakavia henkisiä ongelmia...

    Äänestä

Tuun paljon paremmin juttuun aikuisten ja pikkulasten kanssa, kuin ikäisteni. Mulla ei ole mopokorttia, koska mun mielestä tyhjänpäivänen mopolla pärrääminen on ihan tyhmää.

Äänestä
  • en mäkää ajele mopolla enkä kevaril.

    Äänestä

Kuten otsikkokin kertoo, itse täytän kohta 17 eli olen jo aika vanha, mutta silti nuori. Omat ikäiseni ja vanhemmat... tarhalaisia, vinkuvat, eleilevät, kiljuvat. Kaikkea todella lapsellista mitä en jaksa katsoa... Yksin siis olen, mutta onnellinen.

Äänestä

ei se iästä ole kiinni, aikusillakin samanlaisia ongelmia!jotkut "aikuiset" ovat vaan niin tyhmiä ettei niitä kestä!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jätkä16v. kirjoitti:

et oisin tosi paljo aikuistunu etenkin henkisesti mut myös fyysisesti parin viime vuoden aikana.ku jotkii kaverit vaan vaikuttaa niin helvetin lapsellisilta,paremmin tulen toimeen mutsin kavereitten kaa,puhutaan sitä sun tätä.ja siks mä kai oonki näin yksinäinen...en tule oikein hyvin itseni ikäisien kanssa toimeen....onko kellään samanlaista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu