Yksityiset klinikat ja lapsettomuus

Fenix-78

Onko kellään kokemusta Fertinovan Turun klinikasta, millainen palvelu siellä on ja muita kokemuksia myös kuulisin mielelläni.

Ollaan kesäkuun alusta asti bongailtu ovulaatioita apteekin ovulaatiotesteillä ja nyt on huomattu että mä ovuloin vain joka toinen kuukausi. Voiko noiden apteekin testien perusteella päätellä että tuo toinen munasarjani ei toimi kunnolla?

Lähdetään hoitoihin vasta keväällä ja silloin tehdään kaikki mahdolliset testit ja tutkimukset joten siihen asti mennään näillä...

4

448

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -76

      Hei, tänään olin punktiossa Turun Fertinovassa. Aivan ihana henkilökunta ja hyvä palvelu. Aiemmat hoidot tehty Tyksissä ja siellä on jotenkin kauheella kiireellä huiskastu hommat läpi, vaikka sielläkin on hoitajat olleet tosi kivoja.

    • mansetar

      Tampereen Fertinovalla olen ollut parin hoitoa ja en voi kun kehua! Ymmärtääkseni samat lääkärin osin toimivat Tampereella ja Turussa.
      Missään terveydenhuollon hoitopaikassa ei koskaan ole kohdeltu näin ystävällisesti ja asiaan perehtyen. Lääkäreillä on aina ollut aikaa kunnon keskusteluun ja meitä on muutenkin huomiotu loistavasti. Suosittelen !!!

    • Peruspessimisti

      Suosittelen lämpimästi Väestöliittoa, joka ei myöskään kuulu mihinkään terveysalan bisneksiin. Ota myös selvää, pääsettekö julkiselle johonkin tutkimuksiin.

      Jos voit, niin ehkä kannattaa mennä heti tutkimuksiin, jos sun munasarjat on jo lopettelemassa toimintaansa (huom. en ole lääkäri tai muu asiantuntija). Huomioi se, että tutkimuksiin kuluu aikaa usein kuukausitolkulla, keväällä on kaikenlaisia pyhiä ja esim. juuri Fertinova on kiinni kesän, joten varsinaisen hoidon aloittaminen voi viivästyä helposti vuodella.

    • usko tai älä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2461
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      48
      1482
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1377
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1349
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1019
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe