Missä ovat työnhakijat?

en tarjoa työtä enää

Olen ilmoitellut täällä Suomi24:sä työpaikasta, mutta vastaukset ovat olleet teinien pilaa.

Ihme pelleilijöitä nämä "työnhakijat" täällä :)

Onko mitään tietoa missä saitilla aidot työn etsijät ovat?

8

523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täällä Suomi24:ssa riehuvat valitettavasti myös työpaikkailmoituksia pelleilymielin lähettävät tai vähintään epämääräisiä keikkoja tarjoavat. Asiallista pestuuilmoitusta on joskus vaikea seuloa huuhaan joukosta. Ehkä jotkut työnetsijät ovat myös niin tympääntyneitä kehnoon tarjontaan, että pitävät jokaista ´työtä tarjotaan`-ilmoitusta jonkin sortin humpuukina.
      Työ- ja elinkeinotoimiston ylläpitämille www.mol.fi -sivuilla voi ymmärtääkseni työnantajakin ilmoitella mutta en tiedä, miten ilmoittelu käytännössä hoituu ja miten ilmoittelevia työnantajia kontrolloidaan.
      Kovin kirjavan paikka- ja tehtävävalikoiman sivusto kuitenkin tarjoaa, joten eiköhän esiteltäväksi huolita seksityöpaikkoja lukuunottamatta lähes työ kuin työ.

    • kuka tää ny o

      mol on sitä varten

    • tartten rahhoo

      No kerros minkälaista työtä tarjoat ja missä?

    • Kaaleppi Oy

      Yritykseni tekee saunakauhoja ja tarvikkeita, sain kuitenkin vain epäasiallisia viestejä.

      • olen kiinostunut

    • Nepa4

      No sorry vaan, mutta eri nimen ilmoittaminen eri sivustoilla saattaa "hieman" nakertaa ilmoituksesi herättämää luottamusta....

    • Kekexx

      no mikä ihme se nyt on, pelleilijöitähän suurin osa työn tarjoajistakin tuntuu olevan

    • työn etsijä

      Jos ihan oikeaa rehellistä työtä on tarjolla niin luulisi firmalla olevan edes jonkinlainen kotisivu. Pelkkä sähköpostiosoite ei välttämättä oikein vakuuta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      121
      1825
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1618
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      51
      1175
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      46
      1052
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      949
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      866
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      866
    8. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      800
    9. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      788
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      38
      777
    Aihe