ADSL Fuengirolassa/Torreblancassa

Olen tulossa pysyvästi asumaan Fuengirolaan Marraskuussa. Onko kokemuksia ADSL:n hankkimisesta Torreblancan alueelle? Eli saako sinne kunnon nopeuksia? Vodafone mainostaa jopa 55Mbitin nopeuksia Espanjassa, mitenkähän Aurinkorannikolla???

3

376

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Olen tässä parina päivänä yrittänyt vastata, mutta kun tällä kuuden megan kiinteällä ADSL:llä ei suomi24 sivut tahdo avautua. Nytkin olen tunnin verran kikkaillut vain tätä vastausta. Tosin alla pyörii lataus joka vie sitä vähääkin kaistaa.
      Tämä paskianen maksaakin yli 50 euroa/kk ja nopeus/yhteys on mitä sattuu, vaikka on suurimman ja kauneimman, parhaaksi kehutun netti uudehkossa talossa, Movistar/Telefonica.

      Kyllä on ikävä kesällä Suomessa käyttämääni mokkulaa. Tervetuloa kivikauteen!

      Kysy Centro Finlandiasta tai Ahvenniemen Samilta, kun pääset perille. Voit saada liittymän kohtuullisessa ajassa ja yleensä se toimiikin ensimmäisen vuoden ja tutustumistarjouksena hintakin on paikallaan. Sen vuoden loputtua tosin saattavat alkaa loputtomat ongelmat.
      Sanoivat pankissa, että Vodafonen laskutuksesta ei pääse eroon, vaikka liittymän sanoisikin irti.

      • Kiitos tiedoista/vinkistä :)


      • Kokemusta on
        kimmotapani73 kirjoitti:

        Kiitos tiedoista/vinkistä :)

        Nyt taas pelaa paremmin, kun sain sen latauksen alta pois. Kyllä tämä yleensä kahdesta neljään megaa tykittää. Tänään vain taisi olla "maanantai"?

        Jos sinulla on jo osoite tiedossa, niin laita Samille sähköpostia. Neuvoo varmaan ilomielin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      67
      1232
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      42
      901
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      336
      701
    4. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      51
      661
    5. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      116
      646
    6. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      638
    7. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      101
      625
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      605
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      592
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      574
    Aihe