ADSL Fuengirolassa/Torreblancassa

Olen tulossa pysyvästi asumaan Fuengirolaan Marraskuussa. Onko kokemuksia ADSL:n hankkimisesta Torreblancan alueelle? Eli saako sinne kunnon nopeuksia? Vodafone mainostaa jopa 55Mbitin nopeuksia Espanjassa, mitenkähän Aurinkorannikolla???

3

377

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Olen tässä parina päivänä yrittänyt vastata, mutta kun tällä kuuden megan kiinteällä ADSL:llä ei suomi24 sivut tahdo avautua. Nytkin olen tunnin verran kikkaillut vain tätä vastausta. Tosin alla pyörii lataus joka vie sitä vähääkin kaistaa.
      Tämä paskianen maksaakin yli 50 euroa/kk ja nopeus/yhteys on mitä sattuu, vaikka on suurimman ja kauneimman, parhaaksi kehutun netti uudehkossa talossa, Movistar/Telefonica.

      Kyllä on ikävä kesällä Suomessa käyttämääni mokkulaa. Tervetuloa kivikauteen!

      Kysy Centro Finlandiasta tai Ahvenniemen Samilta, kun pääset perille. Voit saada liittymän kohtuullisessa ajassa ja yleensä se toimiikin ensimmäisen vuoden ja tutustumistarjouksena hintakin on paikallaan. Sen vuoden loputtua tosin saattavat alkaa loputtomat ongelmat.
      Sanoivat pankissa, että Vodafonen laskutuksesta ei pääse eroon, vaikka liittymän sanoisikin irti.

      • Kiitos tiedoista/vinkistä :)


      • Kokemusta on
        kimmotapani73 kirjoitti:

        Kiitos tiedoista/vinkistä :)

        Nyt taas pelaa paremmin, kun sain sen latauksen alta pois. Kyllä tämä yleensä kahdesta neljään megaa tykittää. Tänään vain taisi olla "maanantai"?

        Jos sinulla on jo osoite tiedossa, niin laita Samille sähköpostia. Neuvoo varmaan ilomielin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      80
      2117
    2. Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä

      Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai
      Ikävä
      366
      1279
    3. Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?

      Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu
      Suomussalmi
      32
      1190
    4. Kirjoita jotain

      Kivaa, hellää ja piristävää
      Ikävä
      141
      1048
    5. Päälle hautaus?

      Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa
      Lieksa
      151
      918
    6. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      866
    7. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      45
      737
    8. On tuota ikäeroa meillä kyllä aivan liian paljon

      Etsi samanikäistä kuin olet, niin minäkin.
      Ikävä
      62
      736
    9. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      61
      706
    10. Voisit nainen joskus vastata minulle

      Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.
      Ikävä
      63
      682
    Aihe