Olen tulossa pysyvästi asumaan Fuengirolaan Marraskuussa. Onko kokemuksia ADSL:n hankkimisesta Torreblancan alueelle? Eli saako sinne kunnon nopeuksia? Vodafone mainostaa jopa 55Mbitin nopeuksia Espanjassa, mitenkähän Aurinkorannikolla???
ADSL Fuengirolassa/Torreblancassa
3
346
Vastaukset
- kokemusta on
Olen tässä parina päivänä yrittänyt vastata, mutta kun tällä kuuden megan kiinteällä ADSL:llä ei suomi24 sivut tahdo avautua. Nytkin olen tunnin verran kikkaillut vain tätä vastausta. Tosin alla pyörii lataus joka vie sitä vähääkin kaistaa.
Tämä paskianen maksaakin yli 50 euroa/kk ja nopeus/yhteys on mitä sattuu, vaikka on suurimman ja kauneimman, parhaaksi kehutun netti uudehkossa talossa, Movistar/Telefonica.
Kyllä on ikävä kesällä Suomessa käyttämääni mokkulaa. Tervetuloa kivikauteen!
Kysy Centro Finlandiasta tai Ahvenniemen Samilta, kun pääset perille. Voit saada liittymän kohtuullisessa ajassa ja yleensä se toimiikin ensimmäisen vuoden ja tutustumistarjouksena hintakin on paikallaan. Sen vuoden loputtua tosin saattavat alkaa loputtomat ongelmat.
Sanoivat pankissa, että Vodafonen laskutuksesta ei pääse eroon, vaikka liittymän sanoisikin irti.- Kokemusta on
kimmotapani73 kirjoitti:
Kiitos tiedoista/vinkistä :)
Nyt taas pelaa paremmin, kun sain sen latauksen alta pois. Kyllä tämä yleensä kahdesta neljään megaa tykittää. Tänään vain taisi olla "maanantai"?
Jos sinulla on jo osoite tiedossa, niin laita Samille sähköpostia. Neuvoo varmaan ilomielin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2514535Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1272971Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412742Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741710Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051553Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn201451- 551304
- 921216
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2041083- 471075
