ADSL Fuengirolassa/Torreblancassa

Olen tulossa pysyvästi asumaan Fuengirolaan Marraskuussa. Onko kokemuksia ADSL:n hankkimisesta Torreblancan alueelle? Eli saako sinne kunnon nopeuksia? Vodafone mainostaa jopa 55Mbitin nopeuksia Espanjassa, mitenkähän Aurinkorannikolla???

3

324

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      Olen tässä parina päivänä yrittänyt vastata, mutta kun tällä kuuden megan kiinteällä ADSL:llä ei suomi24 sivut tahdo avautua. Nytkin olen tunnin verran kikkaillut vain tätä vastausta. Tosin alla pyörii lataus joka vie sitä vähääkin kaistaa.
      Tämä paskianen maksaakin yli 50 euroa/kk ja nopeus/yhteys on mitä sattuu, vaikka on suurimman ja kauneimman, parhaaksi kehutun netti uudehkossa talossa, Movistar/Telefonica.

      Kyllä on ikävä kesällä Suomessa käyttämääni mokkulaa. Tervetuloa kivikauteen!

      Kysy Centro Finlandiasta tai Ahvenniemen Samilta, kun pääset perille. Voit saada liittymän kohtuullisessa ajassa ja yleensä se toimiikin ensimmäisen vuoden ja tutustumistarjouksena hintakin on paikallaan. Sen vuoden loputtua tosin saattavat alkaa loputtomat ongelmat.
      Sanoivat pankissa, että Vodafonen laskutuksesta ei pääse eroon, vaikka liittymän sanoisikin irti.

      • Kiitos tiedoista/vinkistä :)


      • Kokemusta on
        kimmotapani73 kirjoitti:

        Kiitos tiedoista/vinkistä :)

        Nyt taas pelaa paremmin, kun sain sen latauksen alta pois. Kyllä tämä yleensä kahdesta neljään megaa tykittää. Tänään vain taisi olla "maanantai"?

        Jos sinulla on jo osoite tiedossa, niin laita Samille sähköpostia. Neuvoo varmaan ilomielin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      145
      6318
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      58
      4422
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2958
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      61
      2917
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1895
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1554
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1496
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      38
      1475
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      32
      1290
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1191
    Aihe