Mikä olisi hyvä älykänny?

mikä ois sellanen hyvä, laadukas älykännykkä, se sais olla kallis noin (600-950€).
1288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat
  • Muuten ihan hyvä laite, mutta toi kynä häiritsee. Onko muita vaihtoehtoja vielä?

    Äänestä

No eiköhän tuo Sonyn Z1 olisi se paras kuitenkin :)

Äänestä
  • niin, kattelin juuri samaa tuo Sonyn Z Ultra näyttäisi todella hyvälle vaihtoehdolle, kun katsoo sen ominaisuuksia ja arvosteluja kokonaisuudessa, joten taidan ottaa Sonyn Z Ultran. Kiitos tästä neuvosta "Tosiasiat".

    Äänestä

  • kertokaa kiitos kirjoitti:

    niin, kattelin juuri samaa tuo Sonyn Z Ultra näyttäisi todella hyvälle vaihtoehdolle, kun katsoo sen ominaisuuksia ja arvosteluja kokonaisuudessa, joten taidan ottaa Sonyn Z Ultran. Kiitos tästä neuvosta "Tosiasiat".

    Ollashyvä :)

    Äänestä

Ei ole aivan paras mutta hyvä vaihtoehto.

Se häviää tuolle Note 3 mallille mm

- Näytön laadulla ( TFT vs Super AMOLED)
- Kamerallaan
- Keskusmuistillaan ( 2 Gt vs 3 Gt)
- Sisäisellä muistillaan (16 Gt vs 32 Gt
- Akullaan.
- Suorittimellaan

Mutta voittaa taas näytön koollaan.

Äänestä
  • Se ei häviä oikeastaan note 3lle suorittimellaan, kummassakin on sama snapdragon 800 suoritin. Ja tuo näytön laatu on oikeastaan mielipide kysymys. Keskus muistia on kyllä notessa enemmän mutta sitä on myös notessa enemmän jatkuvassa käytössä.

    Äänestä

  • note 3 vs sony z ultra kirjoitti:

    Se ei häviä oikeastaan note 3lle suorittimellaan, kummassakin on sama snapdragon 800 suoritin. Ja tuo näytön laatu on oikeastaan mielipide kysymys. Keskus muistia on kyllä notessa enemmän mutta sitä on myös notessa enemmän jatkuvassa käytössä.

    Näytönlaatu on mielipidekysymys mutta valtaosa haluaa yli 600 euron kännykkään laadukkaan näytön.

    Note3 suoritin on hieman nopeampi.

    Äänestä

Lumia 1020, jos kameran laadulla on väliä

Äänestä

suosittelen note3 tai jos haluat paremman käyttiksen samalla prossulla valinta on 1520,itse odottelisin 1520 tuloa muutaman viikon sillä se on kyllä järisyttävä laite hd näyttöineen.hyvä vaihtoehto olisi toki myös 1020

note3 - Lumia1520 - 1020

Äänestä

No jaa. Tuo käyttiksen paremmuus on mielipidekysymys eikä siihen ole periaatteessa oikeata vastausta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


kertokaa kiitos kirjoitti:

mikä ois sellanen hyvä, laadukas älykännykkä, se sais olla kallis noin (600-950€).

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu