En menisi työmaalle

jolla on pikakoulutettu (-6kk) nosturinkuljettaja. Ihmishengillä ei pidä leikkiä !. Pikemminkin koulutus pitää saattaa tasa-arvoiseksi muitten amattien kanssa ja olla vähintään kaksivuotta tiivistä opiskelua.
5411
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minulta meinasi oman käsityksensä mukaan "huipputekijä" konekuski murskata polvet kaivinkoneen kauhalla. Olin kyykkyasennossa mittahommissa kun tämä supermies hyppäsi koneen puikkoihin, käynnisti sen ja samalla kauha syöksähti vauhdilla eteenpäin. Ja tämä tyyppi oli vanhempaa sorttia, ikänsä tehnyt alansa hommia. Ja halveksi tietysti turaajia. Uskottavuus katosi samantien kykyihinsä. Kymmenen senttiä lähempänä kauhaa ja olisi tullut pitkä saikku.

Äänestä
  • Ajattele jos siellä olisi ollut joku tumpelo...

    Äänestä

Taidoilla ja turvallisuudella ei ole nykyään mitään merkitystä. Tärkeintä on että saadaan kuski istumaan koko päivän ohjaamossa klo 6.00 - 18.00 ilman mitään kahvi ja ruokataukoja.

Äänestä

Jos ei 6kk.n aikana opi vemputtamaan niitä vipuja, niin ei sen kaltaisesta koskaan tule nosturinkuljettajaa.

Äänestä
  • Nii ja nykyää niitä nostureita ajaa täällä suomessa aasialaiset!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tälli päähän kirjoitti:

jolla on pikakoulutettu (-6kk) nosturinkuljettaja. Ihmishengillä ei pidä leikkiä !. Pikemminkin koulutus pitää saattaa tasa-arvoiseksi muitten amattien kanssa ja olla vähintään kaksivuotta tiivistä opiskelua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu