En menisi työmaalle

Tälli päähän

jolla on pikakoulutettu (-6kk) nosturinkuljettaja. Ihmishengillä ei pidä leikkiä !. Pikemminkin koulutus pitää saattaa tasa-arvoiseksi muitten amattien kanssa ja olla vähintään kaksivuotta tiivistä opiskelua.

5

375

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pysyisi kauempana

      Minulta meinasi oman käsityksensä mukaan "huipputekijä" konekuski murskata polvet kaivinkoneen kauhalla. Olin kyykkyasennossa mittahommissa kun tämä supermies hyppäsi koneen puikkoihin, käynnisti sen ja samalla kauha syöksähti vauhdilla eteenpäin. Ja tämä tyyppi oli vanhempaa sorttia, ikänsä tehnyt alansa hommia. Ja halveksi tietysti turaajia. Uskottavuus katosi samantien kykyihinsä. Kymmenen senttiä lähempänä kauhaa ja olisi tullut pitkä saikku.

      • kannattas

        Ajattele jos siellä olisi ollut joku tumpelo...


    • Liinu

      Taidoilla ja turvallisuudella ei ole nykyään mitään merkitystä. Tärkeintä on että saadaan kuski istumaan koko päivän ohjaamossa klo 6.00 - 18.00 ilman mitään kahvi ja ruokataukoja.

    • kypärä

      Jos ei 6kk.n aikana opi vemputtamaan niitä vipuja, niin ei sen kaltaisesta koskaan tule nosturinkuljettajaa.

      • entnoskusknykjuoppo

        Nii ja nykyää niitä nostureita ajaa täällä suomessa aasialaiset!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      148
      4173
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      70
      3880
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      12
      3104
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      123
      2718
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      182
      2423
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      33
      1650
    7. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      55
      1470
    8. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      54
      1312
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      114
      1113
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      16
      1110
    Aihe