Tämä tapaus taitaa olla jo melkein 15 vuotta vanha mutta palaa mieleen kyllä jatkuvasti. Ainakin siinä vaiheessa kun jotain kadonnutta etsitään niin tämä palaa mieleen. Mahtaakohan milloinkaan selvitä? Toivottavasti selviäisi vielä jonain päivänä. On vaan tullut mieleen, että onko siinä tutkinnassa menty väärille jäljille kun niistä autoista vaan oltiin kiinnostuneita? Aluksi kun asiaa mietti niin tuntui, että kyllä ne on täysin väärillä jäljillä mutta sitten löysin mielenkiintoisen blogin tästä aiheesta. Toivottavasti tänne saa linkittää:
http://shokkitutkimus.blogspot.fi/2012/08/shokkikysymys-miksi-suomen-tunnetuin.html
Jospa RR kumminkin olisikin jonkun auton mukana viety maille vierahille ja elelisi siellä tälläkin hetkellä surkeissa oloissa seksiorjana. Miksei se niinkin voisi tietysti olla kun ottaa huomioon, että katoamisaikaan oli Tampereella se EU huippukokous. Tuo blogikirjoitus kannattaa kyllä lukea, sillä se oli aika mielenkiintoinen.
Mutta voihan se olla myös, että RR jossain vesistössäkin on. Hiljattainhan se yksi tyttö katosi ja skootteri vaan löytyi ja tyttöä etsittiin melko kauankin ja lopulta löytyi ihan lähietäisyydeltä hukkuneena. Jos sitäkin noin kauan haettiin niin sikäli ajatellen voisi olla ihan ymmärrettävää ettei Raisaa ole löydetty. Varmaan kaikki lähialueen vesistöt pitäisi koluta läpikotaisin niin silloin voisi ehkä löytyä. Mutta eikös ne olekin aika hyvin koluttu?
Mielenkiintoinen ja ikävä tapaus. Spekuloida voi vaikka kuinka paljon mutta mieluusti toivoisi että tämä tapaus jo selviäisi. Monet kuitenkin ovat sitä mieltä, että vesistöön on Raisa joutunut. Hyvin suurella todennäköisyydellä varmaan niin onkin mutta kyllä sitä pakosti miettii muitakin vaihtoehtoja että jospa ei olekaan. Tuollainen seksiorjaksi joutuminen tuntuu vaan niin kaukaa haetulta mutta jotenkin kumminkin sitäkin miettii. Vaalealla kauniilla suomalaisella varmaan on kovaa kysyntää niillä markkinoilla.
Mutta kukapa tietää...:o
Raisa Räisäsen tapaus...
4
407
Vastaukset
- disappers
Puolet suomen poliisivoimista sinä päivänä kaupungissa kuiten,ja tyttö katoaa ku pieru saharaan.
Huonompaa päivää millekkään rikoksen tekemiselle ei voi olla.
Jos joku EU virkamies olisi syyllistyny asiaan jotenkin,niin sitähän ei sitte sanottaisi kuitenkaan julkisesti.
Mahdollinen Oikeusjuttu hoidettaisiin kaikessa hiljaisuudessa ja tyttö olisi vaan virallisesti "kadonnut".- siinäkö syy
Raiskaahan ne poliisitkin ja jos piti peitellä jäljet, ei ihme ettei tutkimus edennyt.
- lkj
Tai sitte jollakin rikoksen tekijällä kävi vuosisadan tuuri.Nappaa tytön satojen poliisien nokan edestä.
Mutta voisko niin pöljää rikoksen tekijää olla että tuommosena päivänä syyllistyy rötöksiin kaupungissa joka on täynnä kyttiä..? - omnipotentia
Väittääkö tuo blogi että Israelin Ramat Ganissa toimivat Illuminati Saatananpalvojat ovat uhranneet tämän 16v tytön? Ja samaan aikaan on Tampereella ollut Bilderbergiläisten kokous. Olisikohan Jorma Ollila ollut siellä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237