Raisa Räisäsen tapaus...

Smurffaaja

Tämä tapaus taitaa olla jo melkein 15 vuotta vanha mutta palaa mieleen kyllä jatkuvasti. Ainakin siinä vaiheessa kun jotain kadonnutta etsitään niin tämä palaa mieleen. Mahtaakohan milloinkaan selvitä? Toivottavasti selviäisi vielä jonain päivänä. On vaan tullut mieleen, että onko siinä tutkinnassa menty väärille jäljille kun niistä autoista vaan oltiin kiinnostuneita? Aluksi kun asiaa mietti niin tuntui, että kyllä ne on täysin väärillä jäljillä mutta sitten löysin mielenkiintoisen blogin tästä aiheesta. Toivottavasti tänne saa linkittää:

http://shokkitutkimus.blogspot.fi/2012/08/shokkikysymys-miksi-suomen-tunnetuin.html

Jospa RR kumminkin olisikin jonkun auton mukana viety maille vierahille ja elelisi siellä tälläkin hetkellä surkeissa oloissa seksiorjana. Miksei se niinkin voisi tietysti olla kun ottaa huomioon, että katoamisaikaan oli Tampereella se EU huippukokous. Tuo blogikirjoitus kannattaa kyllä lukea, sillä se oli aika mielenkiintoinen.

Mutta voihan se olla myös, että RR jossain vesistössäkin on. Hiljattainhan se yksi tyttö katosi ja skootteri vaan löytyi ja tyttöä etsittiin melko kauankin ja lopulta löytyi ihan lähietäisyydeltä hukkuneena. Jos sitäkin noin kauan haettiin niin sikäli ajatellen voisi olla ihan ymmärrettävää ettei Raisaa ole löydetty. Varmaan kaikki lähialueen vesistöt pitäisi koluta läpikotaisin niin silloin voisi ehkä löytyä. Mutta eikös ne olekin aika hyvin koluttu?

Mielenkiintoinen ja ikävä tapaus. Spekuloida voi vaikka kuinka paljon mutta mieluusti toivoisi että tämä tapaus jo selviäisi. Monet kuitenkin ovat sitä mieltä, että vesistöön on Raisa joutunut. Hyvin suurella todennäköisyydellä varmaan niin onkin mutta kyllä sitä pakosti miettii muitakin vaihtoehtoja että jospa ei olekaan. Tuollainen seksiorjaksi joutuminen tuntuu vaan niin kaukaa haetulta mutta jotenkin kumminkin sitäkin miettii. Vaalealla kauniilla suomalaisella varmaan on kovaa kysyntää niillä markkinoilla.

Mutta kukapa tietää...:o

4

346

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • disappers

      Puolet suomen poliisivoimista sinä päivänä kaupungissa kuiten,ja tyttö katoaa ku pieru saharaan.
      Huonompaa päivää millekkään rikoksen tekemiselle ei voi olla.
      Jos joku EU virkamies olisi syyllistyny asiaan jotenkin,niin sitähän ei sitte sanottaisi kuitenkaan julkisesti.
      Mahdollinen Oikeusjuttu hoidettaisiin kaikessa hiljaisuudessa ja tyttö olisi vaan virallisesti "kadonnut".

      • siinäkö syy

        Raiskaahan ne poliisitkin ja jos piti peitellä jäljet, ei ihme ettei tutkimus edennyt.


    • lkj

      Tai sitte jollakin rikoksen tekijällä kävi vuosisadan tuuri.Nappaa tytön satojen poliisien nokan edestä.
      Mutta voisko niin pöljää rikoksen tekijää olla että tuommosena päivänä syyllistyy rötöksiin kaupungissa joka on täynnä kyttiä..?

    • omnipotentia

      Väittääkö tuo blogi että Israelin Ramat Ganissa toimivat Illuminati Saatananpalvojat ovat uhranneet tämän 16v tytön? Ja samaan aikaan on Tampereella ollut Bilderbergiläisten kokous. Olisikohan Jorma Ollila ollut siellä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      150
      2019
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      324
      1220
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      1028
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      898
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      839
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      52
      819
    7. 75
      786
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      20
      769
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      719
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe