Matkalaukkua

tietamatonn

Heip,

ois tarkotus matkata (ihan Suomen sisäpuolella) tietokone mukanani Tammikuussa. Itellä on tollanen avonainen vetosysteemi, mut en oikeen talvella luota siihen.

Oon nähny ihmisillä sellassia isoja vedettäviä matkalaukkuja, itekki tarvisin sellassen.
Etsisin laukkua joka olisi noin. 50cm pitkä, 40cm korkea, ja 20cm leveä.
http://i.imgur.com/Eu5RVW1.png

Kone itsessään ei ole ihan noin iso, isompiakin otan ja toivon että ehdotatte, että näyttö vähän muutakin mahtuisi mukaan.

Kiitos :)

12

277

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ojoaaz

      osta läppäri

      • tietamatonn

        No kyllä oli harvinaisen huono vastaus, en rupea ostelemaan läppäriä tollassen matkan takia jos haluan läppäriin samanlaista tehoa kun pöytäkoneeseeni, tulee se kyllä maksamaan..


    • Santerii

      Hieno kuva. Itsekö piirsit jollain CAD-kurssilla?

      • tietamatonn

        Kovasti anteeksi etten minä 28v erämies osaa piirtää paintilla paremmin..


    • Niksi-Pirkka

      Mikset osta sopivan kokoisia vanerilevyjä ja nikkaroi niistä itsellesi juuri oikean kokoista kuljetuslaatikkoa?

    • Saa käyttää

      Tammikuussa on jo lunta, eli voit hiihtää kohteeseesi. Tietokone kulkee ahkiossa näppärästi mukana.

    • matkaaja2

      Tietokone mukaan ?? Vaikeaa lennolla.

    • ojoaaz

      no harva kuljettelee pöytäkonetta pitkin poikin maita ja mantuja. matkalaukkukaupat on täynnä vedettäviä laukkuja, muita ei kai nykyään myydäkään. jos aiot lentää niin kannattaa varmistaa ettei laukku ylitä sallituja mittoja. jos aiot näytön sorhata samaan laukkuun niin aika isohan tuon laukun täytyy olla vaikka kyseessä olisi pienikin littunäyttö. joka tapauksessa syytä on hankkia kovakuorinen laukku.

      • Timo timpuri

        Vaneriboxi on kestävämpi ja kaikin puolin parempi.


    • tietamatonn

      Ihan autolla olen menossa, enkä mielelläni rupea itse mitään sellastan nikkaroimaan, olisi kiva jos laukussa olisi taskujakin mihin saa oheisskeidaa laitettua ym.

      • Yngvi

        Jaa... että meinasit paskantaa sivutaskut täyteen ja lähteä reissuun... trevlig resa vaan sulle...


    • 1411

      Kyllä itse kone juuri ja juuri mahtuu käsimatkatavaroihin, jos ei paina liikaa. Litteää, pientä näyttöäkin voi yrittää mahduttaa samaan laukkuun, mutta siinä kyllä tosi rajoilla eli mitään muuta ei mukaan sitten voisikaan ottaa ellei niitä laita ruumaan.
      Vedättävä laukku paras. Laukkuliikeestä, marketeista tai netistä voi katsella eri malleja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1127
    2. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      50
      1100
    3. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1097
    4. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      1019
    5. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      932
    6. Martina ja jalkapalloilija2

      Seiska: Martina iski nuoren jalkapalloilijan vuosia sitten. Könysikö milf teinin kanssa?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      930
    7. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      867
    8. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      89
      857
    9. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      107
      831
    10. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      51
      713
    Aihe