TULEVAT KUNTALIITOKSET

asuntojen arvot laskevat vanhoissa kuntakeskuksissa kymmeniä prosentteja kun palvelut katovat ja väkeä irtisanotaan eikä monessakaan kuntakeskuksessa mitään nousua ole tiedossa mutta lasku voi hieman loiventua kiitokset siitä tapahtuneelle kuntaliitokselle.
4104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Näinpä ja kun lama laajenee niin helsingin hinnoista lähtee puolet pois kuten viime lamassa 90 luvulla. Kupla on valtava.

Äänestä

Siinähän käy juuri toisinpäin. Kun pieni kunta liitetään isompaan häviää pienen kunnan oma identiteetti ja usko ihmisiltä tulevaisuuteen. Väkiluvun väheneminen vain kiihtyy näissä pikku-kunnissa ja samalla asuntojen hinnat laskevat entisestään.

Äänestä

Asun pikkukunnassa, ja eilen kotiin ajellessani mietin, että minkähänlaine alue tästäkin tulee kuntaliitoksen jälkeen? Alue on nyt viihtyisä, mutta liitoksen jälkeen varmasti takahikiä. Harmi.

Äänestä

Takahikiä on kuule sen paikan vahvuus.

Toista se on täällä Tsadissa. Kustut kadut, spurgut, mamut ja DDR rumuus.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jhnlkn kirjoitti:

asuntojen arvot laskevat vanhoissa kuntakeskuksissa kymmeniä prosentteja kun palvelut katovat ja väkeä irtisanotaan eikä monessakaan kuntakeskuksessa mitään nousua ole tiedossa mutta lasku voi hieman loiventua kiitokset siitä tapahtuneelle kuntaliitokselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu