MacBook Pro pimenee satunnaisesti

Kiusaantunut

Noin 1,5 vuotta vanhan MacBook Pron näyttö on alkanut silloin tällöin mennä kesken käytön pimeäksi. ”Display sleep” on 15 minuutissa, joten siitä ei ole kysymys. Mistähän ON kysymys?

Kuva tulee sitten takaisin, kun painelee sitä sun tätä, mutta kiusa se on pienikin kiusa.

9

3292

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mulla ihan sama!

      Tosin koneeni on öö 1,5kk vanha...

      • Kiusaantunut

        Hyvin sitten menee sielläkin! Oletko ottanut yhteyttä huoltoon?


    • metsuri

      Se ei ole vika, vaan ominaisuus :D

      Vitsi vitsi. Onko akku millaisessa kunnossa (tyhjeneekö nopeasti yms?), jos sen takia tuollaista tekee?

      • Kiusaantunut

        Ohops, en ole katsonut mahdollisia vastauksia pitkään aikaan…

        Akku ei ole enää parhaimmillaan, mutta ei nyt ihan sökökään. En ole huomannut (enkä oikein seurannutkaan) onko varaustilalla jotain yhteyttä asiaan. Hyvä pointti, kiitos!


    • Apple lahko

      Ei tuommoisia saa täällä kysyä. Apple ei tee virheitä.

      • Kiusaantunut

        Leiki sinä vain markettiläppärisi säätöjen kanssa ta puristele finnejäsi, pentu. Täällä on aikuisia keskustelemassa,


      • 19+18
        Kiusaantunut kirjoitti:

        Leiki sinä vain markettiläppärisi säätöjen kanssa ta puristele finnejäsi, pentu. Täällä on aikuisia keskustelemassa,

        Markettiläppäri? Ihan samoissa marketeissa niitä omppujakin myydään...


    • 1stMacFinn

      No, mun näyttö menee pimeäksi kun vien kursorin vasempaan yläkulmaan. Sen olen itse valinnut asetuksista. Enkä aina muista, että näin.

      No, tietysti voi olla fyysistä vikaakin. Kaapeli vikaantumassa, näytönohjain kuumenee, tuuletin täynnä pölyä tai mitä tahansa muutakin.

    • babu1

      Mulla tekee samaa ja akku (4v vanha) on vaihtokunnossa. Ehkä akku on turvonnut ja aiheuttaa kontaktiongelmia tms?)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      125
      4446
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      154
      3754
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      103
      3496
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      40
      2858
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      136
      1806
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      38
      1602
    7. Orpo loukkaantui fasismiin viittaavasta sanavalinnasta

      Mutta miksi loukkaantui? Orpohan on tehnyt yhteistyötä fasistien kanssa jo vuonna 2019, siis jo neljä vuotta ennen loukk
      Maailman menoa
      25
      1258
    8. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      21
      1221
    9. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      23
      1173
    10. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1165
    Aihe