Mitä (halvempaa) hotellia suosittelette krabi townissa? Tarkoitus olisi vain yöpyä, joten huoneen ei tarvitse olla kummoinen. Aamiainen, tv ja ilmastointi olisi ensisijaisia varustuksia, jotka kiinnostaa. Kyseessä siis 2 aikuista, ei lapsia. Ajankohta olisi tammikuun lopussa 2014.
Ajattelimme lähteä paikallisilla busseilla bussiasemalta tekemään omia pikku reissuja, joten bussiaseman ja keskustan (turistirysän) väliltä olisi hyvä hotellin sijaita.
Krabi town ja bussiasema
4
416
Vastaukset
- makunsa kullakin
En nyt ala suosittelemaan mitään hotellia, koska makuasioitahan ne on. Mutta alla linkki luotettavalta firmalta jota itse olen jo vuosia käyttänyt.
http://www.asiarooms.com/?gclid=CO7i0KTRvroCFSZ2cAodVzkAmQ&pv=GOOG_53139RW-c&WT.srch=1 - flashpacker
Itse tykkäsin kovasti tästä, vaikka huoneet pienehköjä. Night marketin vieressä, uusi, siisti ja kohtuuhintainen: Hometel Krabi, 7 Soi 10 Maharaj Rd.
- Musclemax
Itse olen useimmiten käyttänyt Krabi City -hotellia, jos emme ole heti suoraan kentältä jaksaneet painella kauemmas. Sijaitsee ihan Vogue marketin ja yömarkkinoiden vieressä ja ok perustasoinen hotelli yöpymiseen ja peseytymiseen yms.perustoimiin. Paljon paikallisia liike/työmatkalaisia siellä aina on, ei mahdottomasti länkkäreitä. Telkkari, ilmastointi löytyy, ei aamupalaa, mutta aamiaista saa pomittua hyvin lähistöltä. Bonuksena on ilmainen ja vieläpä toimiva wifi.
Nastaa lomaa ! - Riverside hotel
Päädyimme "riverside hotel" valintaan. Noin 15e per yö (kaikkine maksuineen) agoda sivuston kautta. Kohtuu hyvät palvelut, varmaan melko hyvä kunto nettikuvien perusteella ja reilu 10min kävelymatka keskustan palveluihin, joten tarvittaessa kaikki palvelut lähellä. Sijaitsee vielä vesistön lähellä jos vaikka jollain veneellä pystyisi lähteä pörräämään lyhyttä matkaa. Samoin bussiasemalle ei ole montaa kilometriä kuin sijaitsee krabi townin pohjoispuolella, jossa myös bussiasema on.
http://www.agoda.com/riverside-hotel/hotel/krabi-th.html?asq=6Jo2soS8oEA1EZ7TQNXRT1aBqoROQH7bQfhZmTVHk4DEIo/uU7KV8YVw6gypCvs 3 cRjad1h j9CtNRsayH9M8ngqcWVJQ4 zX0oaGwguz9daNe2vrfdQT2E29XCQ3nq21oev6nuKal/Uo5uBbEcE7J6M0lnZ9glEtfLmr3XFX0lQncg3BZC qS1sLH7XjsBeooitSOCAd19srzXfM/Y4dpN/9ZTZAhFpI1kyCe1UZGKPVEUh 7gIIAPtAfxP1muYgWvoVZXrJ4pI8uI og1IoWyiJe6CrJUnwmGR129pQ=&tyra=2|7
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708