elikkä aikoisin ostaa jonkunlaisen pelimonitorin ja pelailisin sillä FPS-pelejä xbox 360 ja peeceellä
tämmöne ois hakusessa
http://cdon.fi/kodin_elektroniikka/benq-xl2411t-tn-144hz-24-p22385351
sattuuko kenelläkää olemaan arvosteluja tollaisesta vehjeestä, ja sopisko se hyvin xbox 360
Jos joku tietää paremman niin budjetti ois about 300 euroa
Hyvä pelimonitori
4
488
Vastaukset
- lololol
osta asus
- gfhgh
BenQ on ihan hyvä. Ainoastaan valittaisin ulkonäöstä. Vasteaika ja hertsit kohdallaan.
- elustaani
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/42487/ddgmq/Asus-24-VE248H-Full-HD-LED-naytto
Itsellä on toi. Aivan loistava - Anonyymi
Asus ja Lenovo 400e luokassa mutta niissä ei ole G-sync, eli vain AMD-grafiikalle. Nvidialla on lista G-sync hyväksytyistä monitoreista. AMD:tä myy lähinnä HP Omen mutta niillä on viilennysongelma (25 litranen on liian ahdas jotta sinne voi tise vaihtaa parempaa) ja niitä ei tällä hetkellä myydä Suomessa eikä Lenovolla, joiden kotelot on hyviä. Joutuu kokoamaan itse ja yksi myymälä on Turussa, mutta varauduttava usempaan sataseen lisähintaa.
3K-monitori VA on tällä hetkellä in, jotka noikin on kun IPS vahingoittaa kehoa jos liian lähellä, eli siihen tarvii noin 30" 1,5m etäisyyttä, kun taas Av perustuu vanhaan turvallisempaan tekniikkaan, ja vain värit kärsii ja oltava hyvä arvostelu VA:sta, kun ei ammuntapelihin niin hyviä, vaikka saakin mustaa vaaleammaksi että näkee.
6700XT ja 3060Ti on minimit 3K-näyttöön. 2K:n olisko 1650Ti tms., (kats netistä) joka yhtä hyvä kuin kalliimmat noiden välissä, jos ei parempi. 4K vielä liian kalliita, mutta 3K antaa paremman videon kuin 2K kun 4K:ta katsoo. 4K vielä tulossa, että 3K jää siihen väliin mutta siihen menee vielä vuosia ja 3K on riittävä 30":n kieppeillä.
Tällä hetkellä ei ole Suomessa myynnissä yhtäkään valmiiksi kootua tietokonetta eikä monitoria kohtuulliseen hintaan joka täyttäisi mm. nämä keskeisimmät tarpeet ja hyvällä jäähdytyksellä. Mutta niitä oli pari kuukautta sitten, vaikkei tosin monitoreissa, jos AMD ei ole grafiikkansa (nykyään intel voi jo onnata Linuksessakin mutta siitä ei ole vielä muuta tietoa kuin avoin NVidia, ja mul ei tietoo onko G-synn Nvidian asetuksista Linuksessa mahdollista ja miten hyvä, mutta alle 10% FreeSync täyttää Nvidian testivaatimukset, että G-sync on pakollinen oli käyttis mikä tahansa).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1373526Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville553081Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.122554Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?
Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -1142116- 1711756
Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?
Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa301338- 541162
IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...
71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih16953Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois110923Polvinen hylkäsi Persut
Polvinen teki ratkaisun, lähti Persujen paraati paikalta. Moni on jättänyt puolueen tavallisten kansalaisten joukosta.158913