Hei. Veljeni on 22-vuotias ja itse olen 16-vuotias. Veljeni ei ole YHTÄÄN! aikuismainen, ja välillä ihmettelenkin miksi hän asuu vielä kotona. Vaan nimittäin, esimerkiksi kun olen katsomassa televisiota, (tai ihan missä vaan istumasssa), niin hän tulee ja pyllistää suoraan päin kasvojani ja pieraisee ihan jumalattoman kovan paukun.
Se pistää päähän, ja tätä on jatkunut jo pari kuukautta. Välillä sanon veljelle, että lopeta piereskely ja muuta pois, mutta hän vain nousee, pieraisee ja jatkaa matkaa! Tää on ihan kamalaa.
Sitte on tää esimerkki 2; Välillä kun veljeni kuulee että olen menossa vessaan, niin hän ryntää ensin sinne, lukitsee oven ja vetää kunnon jöötit vessaan eikä vedä sitä alas! Sitten vaan avaa oven ja kävelee ohi, hymyilee kohti ja pieraisee taas vaatteilleni. Koulussa minua kiusataan tästä, koska vaatteeni haisevat ihan pierulta.
Ajattelin vain, että olisiko joistan teistä apua 'kostoaa' veljelleni, esimerkiksi vetää kunnon plärinä pierut sen naamalle? Mutta, voih, kun tämä ei onnistu, kun en osaa pierrä! Yritin pierrä kerran sen naamalle niin tuli vaan vettä housuihin vähän ja veli nauroi. Tää ei oo normaalii ainakaan muitten perheissä, ku oon kyselly...
Veli PIERESKELEE ja on ÄRSYTTÄVÄ
pikkusisko95
5
372
Vastaukset
- Pastori Ykä
Piereskely on tärkeä osa miehen fyysistä kehitystä. Älä haistele niitä!
Jos asia kiusaa sinua vielä jouluna, on syytä viedä asia oikeuteen.
Raikasta kesää!- Aloittaja deliver
Pian onkin joulu. Katsotaan vaivaako se vielä aloittajaa
- kusikusi
Käy kusemassa sen vaateiten päälle niin haisee sitten kuselle.
- faadw
Niin mahtava trol, kun kiusataan veljen pierujen hajun takia koulussa xD
- kaapokakka
trol
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1273158Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612805Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352192Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032108Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1301978Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441951Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101192Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67984Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville12955Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77890