Mulla on ollut ekan ja tokan lapsen kanssa käytössä tavallisia perusharsoja, tylsiä valkoisia ruttukoppuroita...mutta nyt saatiin kaks kuukautta sitten kaverilta lahjaksi Aden Anais jättiharso meidän juuri syntyneelle "minikolmosellemme" ja siis voi vitsi mikä ero. Tota jättiharsoahan voi käyttää ihan mihin vaan, ku se on niin iso. Sillä voi kapaloida vauvan ihanasti (ja vauva muuten nukkuu paljon paremmin kapalossa btw)!! Sit oon pitänyt sitä vauvapeittona, unirättinä, imetyssuojana, puklurättinä, siis se on ollut käytössä ihan koko ajan... ja laatukin on jotain aivan muuta kuin noissa perusräteissä, nii ja onhan tossa hienoja tähtikuvioitakin :) :) Sorry, jos hehkutan liikaa mut oon vaan näin kolmannen lapsen kanssa ihan äimänä, että harsosta voi tykätä näin paljon :DD En ois ikinä uskonu!! Taidan muuten ottaa tuon kaulaliinakseni, kun vaavi ei sitä enää kaipaa, hih.
Harsovinkki
Jenna
1
261
Vastaukset
- Äeti.
Ok, kiva juttu. Ite oon tykänny eurokankaan harsokankaasta ommelluista harsoista, jotka on pehmeitä, ja nimenomaan kapeita suikaleita - niitä kun menee varmaan 10 päivässä kun poika pulauttelee jatkuvasti sekä tissiharsoina kun maitoa tulee toisesta tissistä imettäessä (maidonkerääjä aiheutti ihottumaa) niin ei sitten täytä koko pesukonetta jos aina ois joku jättiharso käytössä... Ja kapalona toimi pienenä pojan pussilakana, ei tosin montaa kertaa kapaloitu kun oli semmonen rimpuloija ettei viihtyny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tuksu pakenee poliisia!
Tuksu on kaapannut lapsensa, jonka huoltajuuden hän menetti ja pakenee poliisia ilmeisesti Veijo Lallin kanssa. Lalli myi vastikään Loviisasta talonsa1774063Martina neljäs sija
Eiköhän kaikki onnitella upeasta suorituksesta ,omassa sarjassa neljäs sija 💯hienoa Martina 🇫🇮👌💯2962557Iik! Suosikkijuontaja Vappu Pimiä jakoi hyytävät kuvat lomareissulta: "Sydän meinas pysähtyä..."
Yksi Suomen suosituimmista juontajista, Vappu Pimiä, on jakanut kuvia etelän lomaltaan. Pimiä on lähtenyt lomareissulle juuri ennen uuden Tanssii Täht232296Martina uinnin jälkeen sijalla 436! Tästä tuli riemun päivä!
Martina painaa menemään sitkeästi kuin sissi! Rambolla ja Martinalla on molemmilla hidas aamu 🤣1232108- 921345
Rakastan sut ja sua
Oma turvallinen nallekarhuni. Kivaa alkavaa viikkoa parhaalle toivottaa se susta hehkuva..1261021Miksi ihmiset katsovat Salkkareita?
Miksi ihmiset katsovat Salkkareita? Onko syynä aina uudet julkkisnäyttelijät, kuten Esko Eerikäinen tai Konsta Hietanen vai dramaattiset juonenkuviot37945Voit oikeasti unohtaa minut
nainen. Olen niin väsynyt ja aikaansaamaton. Ei minusta ole kuin uninalleksi korkeintaan töiden jälkeen. Enkä edes ole niin tuuheakarvainen kuin kaupa46921Helsingin Sanomat harjoittaa kansalaistemme harhauttamista?
Suomalainen media on lietsonut sotapelkoa meihin propagoivalla manipulaatiolla --- Helsingin Sanomat on merkittävä manipulaattori [Tämän vastinkirjoi330867- 65855